Archiv článků

Jaro se rozbíhá na plné obrátky, energie a optimismus se nám vlévají do žil, slunce hřeje, všechno se zelená. Až nechutně kýčovité a pozitivní, ale nebráním se. Šedivé období zimy bylo dlouhé.

Letošní rok se na blogu nese ve znamení seriálů. Sotva se anonymní uklízečky stihly vyjádřit k anketám, je tady jaro a s ním svižný jarní úklid v sérii stručných článků s tipy, jak dát svůj domov do latě. Postupně se budeme věnovat pěti zónám. V každé uděláme trochu vítr a pořádek. Důkladný jarní úklid vás ale čeká v kurzu Jarní větrání...

Jaro už nám leze na mozky a ze samé radosti z uklízení se paní Lence povedl kouzelný překlep. Z jednorožců se rázem stali jednořízci. Je radost z uklízení stejně vzácná jako jednorožec? Není, setkáte se s ní skoro stejně často jako s řízkem obohaceným duhovou esencí. Dnešním tématem je: CO VÁS BAVÍ NA ÚKLIDU. Tým anonymních uklízeček se ptal a...

Pilně pokračujeme se zpracováváním naší anonymní ankety. Tentokrát jsme se pověnovaly lidským překážkám v úklidu. Ve Vašich odpovědích jste často zmiňovaly děti a muže. Dá se něco vylepšit? Vždycky!

Suchý únor z pohledu omezení nákupů mě nadchnul. Hned mi bylo jasné, že se zapojím. Jenže co mám vlastně omezit? Radost si nákupy už nějakou dobu nedělám, ale ne vždy to tak bylo.

O rutinách jsem už toho napsala spoustu. Ale až teď jsem vše sepsala do detailu i s ,,návodem k použití".

Moc děkuji za všechny odezvy na epizodu a zároveň i program Suchý únor 2024. Těší mě, že se zapojíte. Celý leden poctivě trénuji a zatím se daří. Přemýšlela jsem, jak si plnění výzvy usnadnit, jak to usnadnit i vám. A řešení jsem samozřejmě měla celou dobu pod nosem. Můj deník minimalisty! Co do něj píšu?

Nový rok přináší na blog nový projekt. Nazvala jsem ho Anonymní uklízečky. Připojí se v něm ke mně jedna čerstvě závislá uklízečka. Pro zachování anonymity jí říkejme paní Lenka. Budeme s vámi sdílet strasti a slasti uklízení. Začínáme vzájemnými rozhovory. Každá jsme vymyslely tři otázky.

Pít? O alkoholu vánoční článek opravdu nebude, ale srovnání kocoviny a stavu spousty lidí po vánočních přípravách se vyloženě nabízí. Přiznejme si, kdo patří mezi šťastlivce, kterým se kocovina vyhnula obloukem? Nebo snad mezi moudré, kteří kocovinu nikdy nedopustili? Já bez ní žiju spokojeně už skoro čtyři roky. Vím, kdy mám dost a to je obrovská...