Archiv článků

Pořádek máme rádi snad všichni. Kdo ale může říct, že opravdu rád uklízí? Já! Ale nebylo to tak vždycky. Po uklizeném domově jsem toužila hned v první garsonce. A tak jsem lítala, stresovala se, nadávala, nesnášela jakýkoli drobek. Neuklízela jsem pro svou radost, ale abych měla byt tak, ,,jak má být". Studovala jsem, měla dost brigád a o zábavu...

Když se pustíte do minimalizace vašeho domova, nevyhnete se přemýšlení nad věcmi, se kterými se pojí emoce a vzpomínky. Je to nejtěžší kategorie a mnoho z nás má problém se takových upomínek zbavovat. Nemyslete, ani já nejsem výjimka. I já nad některými drobnostmi skoro uroním slzu. Taky netvrdím, že i když chceme být minimalisty, nemůžeme si nic...

Myslíme to dobře, ale některé vychytávky a nápady nám naše úklídové snažení můžou spíš zkazit. Zkusím si dnes zahrát na (anti) Horsta Fuchse a upozornit vás, kde se často mýlíme.

Metronom

20.08.2023

Už víte, co jsou rutiny, už jste si je vyzkoušeli, už víte, jak na ně. Jak ale udržet rytmus a nové zvyky si bezpečně ponechat ve svém programu? Když jsme při hraní na kytaru ztrácely rytmus, pan učitel to zachraňoval metronomem. Jako puberťačky jsme jeho ,,tikání" trochu bojkotovaly, ale jako protřelá staroba už vím, že držet si svůj rytmus je...

Ve 23. epizodě podcastu jsem povídala o udržování pořádku. Dnes se podíváme na zoubek některým zádrhelům, které vám hatí vaše představy o naklizené domácnosti. Jsou to opravdu překážky? Nejde je nějak elegantně překonat? Většinou jde. A to je skvělá zpráva!

V poslední epizodě podcastu Uklízejte s grácií jsem povídala o tom, jak si zjednodušuji uklízení. Slíbila jsem vám, že celý díl shrnu i ve článku. Zjednodušování není nikdy dost, proto se pohodlně usaďte a přečtěte si, jak na to vyzrávám já.

Uklízím ráda. Věděli jste to? Ale i já někdy potřebuji povzbuzující prostředky. Někdy si chci zase uklízení užít výjimečně a svátečně. Jak na to, aby uklízení nebyla jen nuda a stále stejný stereotyp?

Kdy se vám uklízí lépe? Jste skřivan nebo sova? Já jsem spíš sova se skřivany v domě. Manžel je ráno obvykle nesnesitelně živý. Jaké výhody má noční pták v uklízení? A co mají lepší ranní ptáčata?

V poslední epizodě podcastu jsem povídala o čisticích prostředcích a slíbila jsem vám, že dnes vyjde článek o tom, co aktuálně používám. V mnoha věcech se asi budu opakovat, protože dost přípravků používám opravdu spoustu let.

Úklidová K2

28.05.2023

Asi vás ani nenapadlo, že bych se pustila do horolezectví. Klepu se i ve chvíli, kdy vylezu na židli! Ano, při mytí oken zažiju nejeden okamžik hrůzy, ale radost z nablýskaných skleněných tabulí dokáže překonat strach z výšek .