Archiv článků

V nedbalkách

01.08.2021

Dnešní článek jsem celý vymyslela proto, abych vás mohla nachytat v nedbalkách. Ne, lžu! Potřebovala jsem použít to krásné slovo. Na švestkách je ohrané! Když už jsme ale u toho, pojďme provést rychlou revizi základních úklidových cílů. Zvládáte v létě udržovat nepořádek v slušných (svých vlastních) mantinelech?

Majáky

25.07.2021

Jsem marná, jsem marná, jsem marná! Léto je moje milované období, horka mi nevadí a já jsem letos nepoužitelná. Nemám energii na běhání, na radost ani na uklízení. Co mě drží nad vodou? Zkusím se s vámi podělit o pár tipů.

Nikdy jsem si na kosmetiku moc nepotrpěla a nikdy ze mě nebude přebornice, ale za poslední rok jsem udělala veliký pokrok. Jak se to přihodilo?

Inventura!

11.07.2021

Proč se mi tolik líbí léto? Když odmyslím svou zimomřivost, na létě miluji krásný vzduch a ,,volnost" přírody. Máte někdy pocit, že by příroda byla zahlcená a přeplácaná? Ne, je v ní všeho akorát. Proč si neudělat stejně příjemné prostředí i doma? Pojďme si zopakovat pár pravidel vyhazování, skladování a nakupování.

Prázdniny!

02.07.2021

Žádné letní romance z mládí, žádné sáhodlouhé vyprávění o milovaných dovolených na Rozkoši. Kam se hrabe Korsika, kam jsem se s rodiči podívala už v devadesátých letech?! Nikdo nechce číst, jak si puberťačky užívaly svobody, když mohly spát ve stanech a rodiče v chalupě, že jo? Můj blog je o pořádku a moje prázdniny byly vždy samozřejmě plné...

Je pro vás vyhazování bolestné? Neumíte se rozloučit s věcmi, ale sami si přiznáváte, že už jste doma zahlceni? Zbystřete! Dnešní článek by vám mohl v mnohém pomoci.

Jestli se dá o někom říct, že nemá trpělivost, jsem to já. Když si něco umanu, chci to nejlépe hned. Nemluvím o materiálních přáních, ale o ,,akcích" doma. Jak mě popadne démon, musím běsnit! Naštěstí už začínám chápat a respektovat, že nejde všechno najednou a okamžitě. Někdy je dokonce výhodnější zabrzdit a v poklidu plánovat. Potvrdilo se mi to...

Žádné strachy! Jsem sice blázen do úklidu, ale ani já netrávím léto zavřená doma s hadrem. Jak ale při všech letních aktivitách a tropických teplotách udržet domácnost pěknou a sebe svěží? Mám pro vás pár tipů.

Už se tomu nemůžu vyhýbat. Množí se mi žádosti o článek na téma organizace.

Nad uklízením a jeho zjednodušením přemýšlím čím dál častěji a hloubám hlouběji. Často mě k tomu ,,donutí" účastnice mých kurzů, které se nevinně zeptají na nějakou drobnost a v hlavě mi spustí celou lavinu asociací. Poslední dobou si srovnávám svůj styl uklízení ve starém domku a v domě současném. Bydlíme na stejných základech, jmenuji se stejně,...