Archiv článků

Variantu generálního úklidu jsme tentokrát zavrhli. Je vůbec možné s tím herberkem i bez toho pohnout? Určitě! Nejdůležitější je, nenechat se semlít a nesedět uzoufaně na gauči v domě, kde se nám nelíbí.

Co všechno se můžeme naučit od návštěv? Samozřejmě, záleží na tom, jací hosté k nám zavítají. Věřím, že nejčastěji inspirativní a takoví, se kterými si máme co povědět. Dnes se podíváme, jak se můžeme poučit z návštěv z pohledu úklidu a údržby domácnosti.

Tento týden jsme se ve skupině Gráciov na Facebooku věnovaly (účasti mužů jsem si opět nevšimla) třídění šatníku. Snažila jsem se zvolit zábavnější kritéria než halenky, kalhoty, bundy,... Co jsme stihly za pět společných dnů projít?

Buďte bez obav! Moje mánie nedospěla do stavu, že bych doma pobíhala s různými měřidly a rovnala věci na milimetr přesně. Dnes bude řeč o jiných úhlech, než těch, které znáte z geometrie. Popovídáme si o úhlech pohledu, které dovedou ovlivnit náš přístup k uklízení.

Řekla bych, že jsem docela kliďas a mám, spíš nižší tlak. Existují ale věty, které mě umí rozpálit :-)

Všimli jste si už, že provoz a stav domácnosti mohou rušit naprosté drobnosti? Malé neshody v tom, jak má být co uloženo dokáží zničit systém úplně kompletně. Seberou nám motivaci a nepořádek se rázem hromadí. Nebudu vám slibovat, že dneska všechny spory rozseknu za vás, sama jsem schopná si raději dát kance se šípkovou i se zelím, protože nevím,...

V nedbalkách

01.08.2021

Dnešní článek jsem celý vymyslela proto, abych vás mohla nachytat v nedbalkách. Ne, lžu! Potřebovala jsem použít to krásné slovo. Na švestkách je ohrané! Když už jsme ale u toho, pojďme provést rychlou revizi základních úklidových cílů. Zvládáte v létě udržovat nepořádek v slušných (svých vlastních) mantinelech?

Majáky

25.07.2021

Jsem marná, jsem marná, jsem marná! Léto je moje milované období, horka mi nevadí a já jsem letos nepoužitelná. Nemám energii na běhání, na radost ani na uklízení. Co mě drží nad vodou? Zkusím se s vámi podělit o pár tipů.

Nikdy jsem si na kosmetiku moc nepotrpěla a nikdy ze mě nebude přebornice, ale za poslední rok jsem udělala veliký pokrok. Jak se to přihodilo?

Inventura!

11.07.2021

Proč se mi tolik líbí léto? Když odmyslím svou zimomřivost, na létě miluji krásný vzduch a ,,volnost" přírody. Máte někdy pocit, že by příroda byla zahlcená a přeplácaná? Ne, je v ní všeho akorát. Proč si neudělat stejně příjemné prostředí i doma? Pojďme si zopakovat pár pravidel vyhazování, skladování a nakupování.