Archiv článků

Sklizeň

01.10.2022

Zase? Zase se cpu do cizího oboru? A zrovna do pěstování? Já? Ne, zahradník jsem skutečně z leknutí a na baterky. V úklidu si naštěstí vedu líp, i když i jako kozlík se zlepšuji. Letos jsem úrodu úspěšně zpracovala. Jen skleník smutně čeká na velkou generálku před zimou. Tímto ale veřejně slibuju, že provedu. Jen co dochrchlám.

Opravdu jsem se odhodlala a první epizoda podcastu Uklízejte s grácií je na světě. Omluvte všechny nedokonalosti, jsem úplný začátečník. Doufám, že se vám bude pěkně poslouchat.

Nový rok!

18.09.2022

Nevolejte Chocholouška, ještě se v kalendáři dokážu orientovat. Vím, že je září. Ale není právě září pro mnoho lidí ještě výraznějším začátkem roku než leden? Nepřináší víc změn? Školákům, jejich maminkám a učitelům určitě. Jak se nehroutit a využít tohle náročné období ve prospěch své domácnosti?

Zatím jsem ve svém podnikání nepřišla na přesnější a spravedlivější tvorbu cen než podle odpracovaného času. Během našeho malování mě ale napadlo, že i úklidům se dá přiřadit velikost. Berte tuto tabulku velikostí jako pilotní projekt, který se zatím neodrazí v mém ceníku, ale zkusím začít zařazovat číslování do svých článků i do debat s...

Úklid je pevnou a velkou součástí mého života. Baví mě a živí mě. Snažím se taky jít s dobou a ráda se kouknu na zoubek novým vynálezům. Někdy zůstanu staromilsky u starých metod a pomůcek, jindy udělám krok vpřed. Dnes se rozepíšu o tom, jací moderní pomocníci mi připadají užiteční a kteří jsou jen navoněná bída.

Sama si vyléčím sotva rýmu, a proto se dnes nechystám fušovat lékařům do řemesla. Podíváme se na nemoci našich domácností, jejich příčiny a možné způsoby léčby. Myslím si totiž, že každý nepořádek je tak trochu maroděním našeho domova. Dá se mu často předejít a dá se většinou i uzdravit.

...a zároveň nemám ráda nepořádek. Tahle vražedná kombinace mě nutí vymýšlet stále nové zlepšováky a triky na zjednodušení úklidu. Dnešní článek bude takové větší opakování rutin a běžného uklízení před koncem prázdnin. Každý z nás má jiný rytmus a jiná problematická místa v domácnosti, ale věřím, že si všichni najdete minimálně jeden bod, který se...

Víte, proč uklízíte? Můžu říct, že každý důvod se hodí, když díky němu získáme uklizený domov. Jaké jsou nejčastější důvody a které z nich mám nejraději? Nad tím jsem rozjímala včera na své malé výpravě do Maršovského údolí. A na ledacos jsem přišla.

Skoro mi je až smutno, že se dneškem rozloučíme s listováním povedenou knížkou Zamilujte si svou kuchyň. Druhá a třetí část byly psané mým jazykem a opravdu jsem si je vychutnávala. Mnoho věcí praktikuji úplně stejně, ohledně organizace jsem si spoustu věcí uvědomila, takže ještě jednou díky za krásné čtení a za desítky hodin strávených v jiném...

Na další knížku od Míši a Markéty jsem se těšila několik měsíců. První čtení jsem výjimečně neuspěchala a druhé, při kterém už připravuji článek, si vyloženě vychutnávám, a proto článek vychází s menším zpožděním. Jako malou omluvu vám ale místo jednoho článku slíbím minimálně dva. Kdybych totiž chtěla celou knížku vměstnat do jednoho, byl by o...