Backstage mého podniku

06.10.2019

Kde se ve mně vzala myšlenka na uklízení jako zdroje obživy? S tímto nápadem jsem koketovala už několik let, ale chyběla mi odvaha a alespoň příslib základní klientely. V posledním zaměstnání jsem měla luxus! Vstřícného šéfa, výplatu dostatečnou a vždy včas na účtu, teplou židli u počítače a krbová kamna v kanceláři. Ovšem obor mě jaksi minul. Se stavebnictvím nejsem kamarádka a průsvitné plasty si bohužel moje srdce nezískaly. Trvalo mi dlouho, než jsem zvážila všechna pro a proti, zjistila, zda by o mé služby byl zájem a v dobrém se rozloučila se šéfem. Při zakládání živnostenského listu se mi klepala kolena, ale úžasný pán na úřadě moje myšlenkové pochody a plány nejen pochopil, ale i pochválil a uznale mi sdělil, že takto to má hlavu a patu, že to musí klapnout. Byla jsem v sedmém nebi a z obláčku jsem doposud nespadla. Ač to zní potrhle, prostě svoji práci miluji.

Filozofie firmy Uklízejte s grácií v kostce. Umanula jsem si, že nebudu jen obyčejná uklízečka, ale že své práci upíšu duši i kus srdce. Držím se čtvrté dohody a vše dělám tak, jak nejlépe umím. Při tom bedlivě naslouchám přáním zákazníků. Nikde to není stejné. Jedni chtějí koupelnu jako z křišťálu a koberce jim stačí běžně vysát (i když mám laťku standardu dost vysoko), jiní potřebují mít podlahy připravené k servírování jídla, ale nepotřebují ode mě otírat prach. Někde myji okna dvakrát do roka, jinde i každý měsíc. Vše je na domluvě a přání klientů má vždy přednost před mými představami. Nesnažím se mít ceny nejnižší v okolí, ani neslibuji úklid rychlostí blesku, mohu ale nabídnout důkladnost, systematičnost a práci odvedenou s láskou. Velkou odměnou mi je, když pozoruji, jak se slupky nepořádku z domácnosti postupně odlupují, jak vypadá čím dál upraveněji a příjemněji. Také mám možnost vidět, jak zlepšení prostředí působí i na změnu atmosféry v domovech.

Můj tým!

I když je moje firmička ještě velmi mladá, stihla jsem se obklopit týmem pomocníků, bez kterých by můj věhlas nemohl být tak obrovský :-)

  • Dajána - základní stavební kámen velkopodniku na úklid je solidní vysavač. Dajána pro mě dělá do úmoru a odvádí parádní výkony. Neustále se mi potvrzuje, že vysátí podlahy je mnohem důležitější, než její vytření. Pokud není podlaha dobře zbavena nepořádku, nelze ji pěkně vytřít.
  • Soběslav - mladý, cílevědomý mop, který však netrpí dětskými chorobami. Do práce jsem zvolila mop plochý, který je variabilnější než můj domácí, třášňový. Pohybuji se i ve větších prostorech, kde mi mytí podlah urychluje. Na dřevěných podlahách a parketách si cením toho, že se dá vyždímat opravdu téměř do sucha.
  • pan Rejžák - unikát v mojí sbírce. Dokud jsem uklízela jen doma, neměla jsem potřebu jej pořizovat. Jelikož mě ale pracovní povinnosti zavanou i do domů po rekonstrukcích a nájemních bytů, o které předchozí obyvatelé moc nepečovali a nynější potřebují trochu pomoci s nápravou, má pan Rejžák své místo už jisté.
  • Zita - nedávno jsem se přesvědčila, že je to nenahraditelná kolegyně. Trochu jsem o ní pochybovala a zkusila jsem i obyčejnou stěrku, ale musela jsem se sklopenýma ušima uznat, že rozdíl je znatelný. Sklo setřou obě stejně, to nepopírám, ale akustěrka pojme celé vodopády, které se s běžnou stěrkou řítí na podlahu. Nejsem tak rychlá, abych tolik vody stihla odchytit hadříkem. Proto už je Zitina pozice naprosto stabilní.

Myslím, že o mém podnikání již víte to nejzásadnější. Na oplátku mi můžete prozradit, co byste od paní na úklid očekávali Vy.

Vaše Veronika