Budíček!

23.05.2021

Neděste se. Nechystám se vám psát recenze na budíky chytřejší než já. Nesnáším budíky! Jen jsem se vdala za ranní ptáče a milovníka zvonění. Vyhrává to u nás sedm dní v týdnu. Proto rychle pryč od nuceného opuštění postele a pojďme k dnešnímu tématu. Asi budete souhlasit, že letošní zima byla extra. Nešetřila sněhem, mrazy ani délkou trvání. Mě odrovnala dokonale a nepovedené jaro mi mnoho sil nevrátilo. Naštěstí už občas potkám i paprsek slunce a poznávám sama sebe. Vrátila se mi energie a chuť do života, práce, tvoření a sportování. Hurá! Nechci být lakomá a jdu se s vámi podělit a nabít vás chutí do úklidu. Na jaře se totiž uklízí rozhodně nejlíp.

Odhoďte závaží. Nemám ráda plýtvání, ale rozhodně nejsem sysel. Pravidelně kontroluji, co se nám doma ,,namnožilo" a jestli vše využíváme. Po takových kontrolách je u nás hned lehko a mám pocit, že i lepší vzduch. Po skončení  zimy jsem uznala, že na další už jsou moje boty naprosto nevhodné, proto nemá cenu je nadále skladovat. Další odlehčení bylo papírové. Krom toho, že jsem zběžně proletěla naše dokumenty, vrhla jsem se na likvidaci krabic. V dnešní době nákupů z internetu se krabice množí rychlostí blesku. Já některé pevné, dobře tvarované a šikovně velké uchovávám déle, než by bylo nutné. Je pravda, že je často využiji jako pilotní verzi úložného boxu, než se definitivně rozhodnu pro koupi nějakého hezkého. Zdá se mi to velmi praktické. Na papírové krabici si otestuji, jestli se mi bude dobře používat, jestli v daném prostoru zůstane a jestli je její tvar a velikost podle mého gusta. Když se papír osvědčí, hledám trvalou variantu. Musím ale pravidelně kontrolovat, jestli nemám krabic ve sbírce moc. Poslední kontrola proběhla včera, byla nemilosrdná a já mám pocit, že náš dům opustila tuna herberku. Jinak nejsem žádný velký sběratel a každou chvíli namátkově probírám šatníky, kosmetiku, botník, kuchyňskou linku... Kde máte slabá místa vy? Máte sklony něco hromadit?

Buďte realisté. Nechtějte po sobě hned nemožné a nastavte si cíle, kterých dokážete dosáhnout bez totálního vyčerpání. Jeden z užitečných cílů je fungující kuchyň. Ta prospěje každé domácnosti! Nemusí být hned dokonalá, na uspořádání skříněk si vyhraďte vhodnou dobu, abyste mohli vše promyslet a uklidit bez velkého vypětí a stresu. Co ale můžete dokázat skoro každý den ( i každý den to jde!), je uklizený a čistý  povrch kuchyně. Nemusí být sterilní a minimalistický, ale takový, aby lahodil vašemu oku a dobře se vám v kuchyni pracovalo. Čím víc máte doma strávníků, tím víc vám funkční kuchyň pomůže. Už jen pohled na kupu nádobí a chaos na pracovní ploše je nesmírně vyčerpávající. Radost z uklizené kuchyně vás naopak nabije a budete překvapení, jaké kuchařské výkony budete podávat.

Zase spolu! Vypadá to, že se budeme moci opatrně a s rozmyslem začít scházet a navštěvovat. Zkuste být na hosty připravení předem. Největší žrout energie je stres! A co jiného je zběsilé poletování a uklízení ,,rychle, honem, šup, než přijdou!"? STRES! Když budete v obýváku udržovat pořádek průběžně, odnášet z něj zatoulané věci, pravidelně vysávat a urovnávat gauče, stresu se vyhnete a ušetříte si nervy.

Blýskavá terapie Koupelna je moje království! Celý život. I vaše může být krásná. Stačí, když si ji budete hýčkat čistotou. V čisté koupelně načerpáte síly, provoníte se od hlavy až k patě, zkrášlíte se a odcházíte svěží a připravení na nové zážitky.

Dobrou noc! Každý potřebujeme spát, i když někdo je po čtyřech hodinách jako rybička, já jsem někdy po sedmi spíš zmuchlaný hadr. I přesto, že moje postel nedokáže zázraky, mám ji ráda a každý den ji stelu. Neumím si prostě představit, že večer zalezu do rozvrtané nory. Letos jsem si ložnici trochu zvelebila a těším se do ní ještě mnohem víc. Co udělá trocha barvy, povlečení a přehoz!

Taky máte pocit, že letošní zima nám sežrala spousty sil? Zkuste si je vrátit takto snadným úklidem svého domova a uvidíte, že se vám rozproudí krev a věřím, že se budete na závěr i usmívat!

vaše Veronika