Co dělám, když nic nedělám?

19.07.2020

Škoda, že jsem již dříve narozená. Dnes bych určitě snadno získala potvrzení, že jsem hyperaktivní. Nicnedělání mi moc nejde. Pokud ještě neznáte toto kouzelné video, určitě se na něj podívejte. Přiznávám, sedí na mě dokonale. A dráty nemám jen v mozku, bzučí mi v celém těle a díky tomu moc neposedím. Léto je můj čas. Jsem nabitá, optimistická, plná nápadů a chuti je realizovat. Letos navíc doháním to zvláštní jaro. Pracovně i v osobním životě. Snažím se skloubit fyzicky celkem náročnou práci, domácnost, aktivity se psy, běhání, kamarády a v létě se snažím udržet při životě i zahradu. Mám ten cvrkot ráda. Občas ale potřebuji vypnout i já. Jak regeneruji?

Čtení miluji už od malička. Četla nám mamka i babička. Jakmile jsem to zvládla, četla jsem si sama. Nepřečtu kvanta knih, ale bez nich existovat neumím. Chvilka s knížkou před spaním je prostě slast.

Káva. Snažíme se s mým mužem strávit každý den společně chvilku v klidu. Sedneme si po práci ke kávě a probereme, co jsme za den zažili i organizaci dnů příštích. Někdy stavíme vzdušné zámky nebo si pouštíme muziku. 

Horká koupel. Dá se říct, že jsem gympl vystudovala ve vaně. Učení mi nikde nešlo líp. Sbalila jsem si hromádku sešitů a učebnic a zmizela v koupelně. Mamka se sestrou musí mít svatozář, protože jsem se obvykle macerovala ( učila! ) dost dlouho. I teď si ve vaně ráda čtu. Nedávno dostaly moje vodní seance úplně jiný rozměr. Neodpustím si reklamu ( neplacenou ), protože koupelová sůl s hořčíkem od Mýdla Amálka je prostě bomba! První jsem dostala jako dárek od zákaznice a věrna své pořádkumilovnosti jsem chtěla balíček rychle spotřebovat, aby mi neležel v koupelně. Čekala jsem pohodu, vůně prostoupila i obalem. Přišlo ale hotové znovuzrození a od té doby si občas tento luxus dopřávám.

Jak jste na tom s odpočinkem Vy? Umíte vypnout a opravdu relaxovat?

Vaše Veronika