Dámská volenka

09.08.2020

Vím to už dávno, ale poslední dobou si mnohem víc uvědomuji, kolik inspirace a podpory kolem sebe mám. Rozhodla jsem se, že na blog postupně vložím malý seriál díků. Občas přibude článek o lidech, díky kterým jsem dnes tím, čím jsem.

Začnu dámami. Jeden článek nemá kapacitu pojmout všechny, které mě inspirují :-)

Mamka. Tolikrát si při práci, psaní článků i v průběhu kurzů uvědomím, že právě díky mamce mám úklid tak vrytý pod kůži. Dala nám dobrý základ, i když jsme se se sestrou občas vzpíraly. :-) Vždycky jsme věděly, že věci mají svá místa a uměly jsme se chopit vysavače nebo hadru.

Moje malá ségra dostala do výbavy mnohem víc kreativity než já. Je mojí osobní bytovou designerkou a velmi často mě přivede k otestování úklidové novinky, do kterého bych se já, stará konzerva, sama nepustila.

Sestra na dálku. Těžko byste hledali dvě odlišnější ženy. Kde jedna z nás pokulhává, druhá vyniká. Dokonale se doplňujeme! Moje opačná polovina je v životě už o kus dál, a proto od ní můžu čerpat spoustu inspirace. Především v realizaci podnikatelských záměrů je mým velkým vzorem.

Nejmilejší známá. I když je o slušnou řádku let mladší, necítím se vedle ní (většinou) jako stará tetka. Naopak, máme si stále o čem povídat a stále objevujeme až šokující podobnosti v našich životech. Často si vystačíme beze slov, jen se podíváme a přesně víme... Neumím předpovídat budoucnost, ale něco mi napovídá, že nás čeká ještě mnoho litrů slz. Dojímáme se a řehtáme důkladně.

Zarytá pejskařka a úklidová tryskomyš. Lze mít zároveň čtyři psy a uklizeno? Pokud máte tolik vášně pro obojí jako tato zlehka potřeštěná dáma, zvládnete to levou zadní. Nikdy jsem od ní neslyšela, že něco nejde. Do všeho se vrhá rovnýma nohama a tím mi dodává spoustu kuráže.

Dnešní síň slávy uzavře můj ,,tajný ženský spolek". Sblížila nás láska k uklízení, ale postupně zjišťujeme, že společných témat máme mnohem víc a mnohem hlubších. Díky nim se stávám z vykulené a nejisté holky ženou, která o sobě ví, že není k zahození.

V hlavě už mi běží seznam dalších důležitých osob, bez kterých by byl můj život o mnoho chudší. Brzo se k nim tady na blogu dostanu a zapíšu si je i do svého virtuálního světa.

Vaše Veronika