Do plavek!

28.06.2020

Tipy na hubnutí a zázračné diety ode mě nečekejte. Já mám jediné štěstí, že se ráda a dost hýbu, protože jím víc než mnozí chlapi. Mohu ale poradit, jak zeštíhlit domácnost, abyste se v ní cítili o něco lépe a měli víc prostoru. A dnes po Vás nebudu chtít, abyste se se slzami v očích loučili se stoletými svetry a svatebními dary od tety Marušky z pátého kolene, které jsou už dvacet let ukázkou vrcholného (ne)vkusu, ale neumíte se s nimi rozloučit. Bude to překvapivě jednoduché a věřím, že každý něco najde.

  1. Domácí lékárna. Není na škodu ji jednou za čas důkladně probrat a léky po expiraci zanést zpět do lékárny. Asi neexistuje univerzální seznam, co mít stabilně doma, v každé rodině to bude trochu jiné. Nám stačí opravdu málo a jsme za své dobré zdraví moc vděční.
  2. Potraviny. Vyhazování jídla nesnáším a snažím se mu předcházet. Plánujeme si jídelníček a kupujeme všeho tolik, abychom to stihli včas sníst. Nevychází to 100%, ale vyhazuji opravdu zřídka a musím říct, že jsem pyšná, že s potravinami neplýtváme. Kontrola dat spotřeby je mou častou ,,zábavou" :-) Jídlo, kterému brzo zazvoní hrana se na náš stůl dostane nejdřív a je tak zachráněno. Ani v době nouzového stavu jsem nedělala žádné velké zásoby, jen jsme o to pečlivěji plánovali , a když jsem něco navíc kupovala, byly to potraviny s dlouhou trvanlivostí. Třeba rýže a toaleťák :-)
  3. Kila papíru. Probráním všemožných dokumentů a účtenek může Váš domov také shodit značnou část své nadváhy. Faktury a doklady o zaplacení schovávám jen u věcí, které bych byla ochotná reklamovat (dražší boty, elektronika ...). Uložené doklady kontroluji a po vypršení záruky odlétají. Návody k použití mívám jen chvilku a ani ne u všech spotřebičů. Výpisy z účtu a faktury za telefony nám chodí elektronicky. Možností, jak snížit hory papírů, je dost.
  4. Sklenice. Taky občas uděláte marmeládu, někdy zamrazíte vývar nebo polévku a kvůli tomu máte pocit, že všechny sklenice s uzávěrem potřebujete a musíte uchovávat? Zredukujte jejich počet tím, že se o ně podělíte s někým, kdo opravdu zavařuje ve velkém a využije je. Sklenice od medu vracíme včelaři. Ale pozor! Chtějí jen ty, které byly použity jen a jen na med.

A jak shazujete kila Vy?

Vaše Veronika