Domácí škola

05.04.2020

Učíme se teď všichni. Nejen děti se začaly vzdělávat doma. I pro nás je to jedno velké školení. Každého z nás se současná situace dotkla jinak, ale všichni se musíme naučit, jak se s novým režimem vypořádat. Domov si získal velmi důležitou roli. Většina z nás je doma víc než obvykle. My jsme měli kromě práce i hodně aktivit mimo domov. Běhání nám naštěstí ještě nikdo nezakázal ale zrovna dnes jsme přišli o první letošní závody. Psům se také musíme i nadále věnovat, ale na cvičák můžeme koukat leda na fotkách. Vůbec mi nepřišlo, kolik obvykle absolvujeme návštěv. A je jedno, zda vítáme hosty my nebo jsme v roli návštěvníků. Najednou máme jen sami sebe a náš domov. A to je velký test pro naši uklízecí morálku a motivaci. Mnohokrát už jsem psala, že máme uklízet pro sebe a svůj dobrý pocit. Teď máme možnost zjistit, jestli to u nás takto opravdu funguje.

Uspějete v karanténní prověrce, nebo jste to pod tlakem nervů a změn vzdali? Pojďme to spolu zjistit a zároveň zjednat nápravu.

 1) Jak to u Vás vypadá na první pohled? Pokud na některou z otázek odpovíte NE, hned proveďte opravu. 

  • Máte ustláno?
  • Jsou věci na svých místech a nikde se nic nepovaluje? Samozřejmě, že se rozpracované projekty nepovažují za nepořádek, ale poházené oblečení, odložené nádobí a pozůstatky po předchozích činnostech je načase uklidit.
  • Je Vaše kuchyň připravena plnit svou funkci? Já nedokážu v ,,rozkramařené" kuchyni uvařit ani čaj.
  • Jsou umyvadla ve stavu, že od nich odcházíte s pocitem očisty? Nejsou stálým používáním už dost opatlaná? Je doplněné mýdlo a ručníky čisté a suché?

Základ bychom měli. Přistupme k bodu číslo

2) Hygiena. Už jsme ji naťukli u umyvadel, zkoumejme ale dál.

  • Je toaleta svěží a voňavá?
  • Omýváte častěji kliky, vypínače, povrchy a věci, kterých se hodně dotýkáte (mobily, ovladače, klíče od rodinného vozu,...)?

3) Odpočinek. Máte si kam sednout a chvíli nabírat síly k dalším výzvám? Nestala se z obýváku pracovna nebo školní třída na 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu?

4) Změnil se Váš pohled na domov? Věřím, že spousta z nás pochopila, že domov není jenom hotel bez personálu, ale měl by pro nás být bezpečným místem, kde společně přečkáme každou bouřku. A proto si naši péči zaslouží!

Nyní si můžete zkontrolovat své výsledky. Každý sám, jsme přece v domácí škole. I hodnocení nechám na Vás. Ať už jste ale dopadli jakkoli, nikdy není pozdě na zlepšení. V téhle škole nejsme svázaní ani známkami ani čtvrtletími. Stačí se rozhodnout a zítra může Vaše prověrka dopadnout o moc lépe.

Vaše Veronika