Domácnost = druhá směna. Děkuji, nechci.

28.04.2019

Nedávno jsme na kurzu narazily na téma, že ženy mají v domácnosti mnohem víc práce, než jejich drahé polovičky. Domů prý chodí na druhou směnu. Je to takhle správně? Kladné odpovědi se asi (snad) nedočkám.

Nebudu tady velkohubě zapřahat muže a lamentovat. Začněme všechny samy u sebe! Vždyť to takhle zoufalé být vůbec nemusí. Hodně pomůže, když změníme přístup k domácí šichtě!

Vím, že vaření není zábava světového formátu, žehlička není naše vysněná společnice na dlouhé zimní večery a při drhnutí wc mísy mnoho zajímavých lidí nepotkáme, ale i toto všechno má svoje světlé stránky. Stačí si je najít a z nudy udělat legraci.

Budu se držet svého kopyta a pobavíme se o tom, jak si zpříjemnit uklízení.

  • Maximální zjednodušení. Potrapte trochu své mozkové závity a zamyslete se, jak si vše můžete ulehčit. Věřím, že hodně tipů najdete zde na blogu a budou nadále přibývat.
  • Odměňte se! I kdyby to mělo být deset minut u kávy nebo lak na nehty. Za dobře odvedenou práci si zasloužíte odměnu.
  • Už od začátku se těšte na krásný výsledek. Než se do úklidu opřete, představte si, jak báječně bude vypadat Váš domov v uklizeném stavu. A jak bude vonět!
  • Neberte to tak vážně! Užívejte si! Pusťte si muziku a popusťte uzdu fantzii. Vaše taneční kreace budou velmi záhy na špičkové úrovni. Malou inspiraci najdete ve fotogalerii.
  • Uklízejte s grácií!

Vaše Veronika