Drobné pozornosti

15.09.2019

Ve vztazích to může být milé slovo, kytička nebo uvařená káva. Pokud chceme krásný vztah, měli bychom se vzájemně zahrnovat malými laskavostmi. Existují i drobnosti, díky kterým si vylepšíte vztah k úklidu Vašeho domova. Nestojí skoro žádný čas. Spíše Vám naopak čas strávený úklidem zkrátí.

  • Ukliďte po sobě hned! Po jídle hned odneste nádobí, časopis po přečtení uložte na správné místo. Nejlépe do tříděného odpadu. Pokud něco ušpiníte, vyčistěte to hned a neodkládejte na jindy. Pití ukápnuté na stůl utřete dřív, než se z něj stihne stát lepkavá skvrna. Jsou to vteřiny! Jenže pokud se nasčítají, najednou na úklid těchto malicherností potřebujete třeba i hodinu a Vám se do něj chce míň a míň.
  • Nemaskujte nepořádek dekoracemi! Setkala jsem se s touto taktikou už mnohokrát. Byteček nazdobený podle posledních trendů, ale pod vrstvou okras špína a chaos. Babička by řekla: ,,Navrch huj a vespod fuj." Hezky to opravdu nevypadá. Dávám přednost přiznané nedokonalosti před hrou na úchvatnou domácnost. Ušetřete energii, kterou byste věnovali vymýšlení, nakupování a strategickému rozmisťování maskovacích prvků, a věnujete ji nejdřív úklidu. Za odměnu se pak samozřejmě můžete vyřádit na krášlení čistého domova. Výsledek bude oslnivý!
  • Uklízejte častěji! Tím, že máte šetřit čas? Překvapivě ano. Propaguji toto pravidlo všude a pořád. Účastnice mých kurzů by mohly povídat. Kdo uklízí pravidelně, nikdy není zaskočen velkým nepořádkem, který vyžaduje mnohahodinový zásah. Úklid udržované domácnosti je hračka a vyžaduje zlomek času.

Pokud budete Vašemu domovu věnovat tyto maličkosti, brzo Vám ukáže svou přívětivou tvář,  Vám bude doma lépe a budete mít víc času na péči o vztahy s Vašimi nejbližšími.

Vaše Veronika