Instantní úklid

17.05.2020

Očekáváte, že z polévky z pytlíku vyčarujete poctivý hovězí vývar? Asi ne. Proto mě překvapuje, kolik lidí chce od úklidových ,,zrychlovačů" zázraky. Já sama některé berličky ráda používám a většinou splňují přesně to, co mají.

Která vychytávka je užitečná a k čemu?

  • Spray mop, moje milá Svatava! Ani na chvilku mě nenapadlo, že by dokázala plnohodnotně vytřít podlahy. Každý večer se ale zhostí likvidace kapek z podlahy v kuchyni. Taky při mytí nádobí vždycky nacákáte? Svatava je vždy připravena rychle utřít otisk psí tlapky. Na takové akce je určena a funguje skvěle. Na běžné vytírání nepřestávám používat mop s kbelíkem teplé vody. A přiznejme si, i to je takový ,,polotovar". Nic nenahradí metodu ,,na kolena".
  • Robotický vysavač je super v tom, že ho můžu nechat pracovat a jít třeba na procházku. Čím lépe mu uvolním prostor, tím lépe vysaje. Židle na na stůl, na podlaze nic nenechávat. Nedostane se ale do úzkých prostorů, nevysaje gauč, matrace, pavučiny, schodiště ... Bez klasického vysavače si to prostě neumím představit.
  • Tyčový vysavač na baterie si začínám přát víc a víc. Ideálně, aby z něj šel vyndat příruční lux na vysátí drobků z linky. Na každodenních 15 minut k odstranění chlupů mi přijde jako stvořený. Neřeším šňůry, popadnu, vysaju a sláva! Nepočítám ale s tím, že bude dokonalý. Z vlastní zkušenosti vím, že má potíže vysávat podél zdí. Prostě řeší to nejhorší smetí a detaily nechá ,,opravdovému" luxu, který ale nebudu tahat denně. Vidím to na frekvenci dvakrát v týdnu.
  • Aku stěrka na okna. Zita je moje věrná společnice každou sezónu mytí oken. Ne, neušetří moje záda a ruce, ale... Díky tomu, že vodu ze skel vysává, nenadělám skoro žádný nepořádek. U zákazníků s parketami a dřevěnými podlahami mi ušetří mnoho starostí! Rámy za mě ale neomyje a okna nevyleští. Uznávám, že leštění je snadnější, protože sklo je opravdu dobře zbavené špíny a čistícího prostředku, takže nic nerozmazávám.
  • Robot na okna jsem ještě nevyzkoušela ani neprostudovala, a tak se ptám Vás. Umyje rámy? Jestli ne, asi nemám ani chuť ho zkoušet.
  • Čistič žaluzií. Jak já jsem zajásala, když jsem ho objevila! Bohužel mě ale hluboce zklamal. Než ,,kleště" správně nasadím na lamely, měla bych je ručně už omyté. Máchání, ždímání a nasazování hadříku zpět je taky dlouhá pohádka. Rychle jsem se vrátila k mytí jednotlivých lamel.

Napište mi, která vychytávka oslovila/zklamala Vás. Co bych měla otestovat?

Vaše Veronika