Jak jsem přišla na chuť kosmetice

18.07.2021

Nikdy jsem si na kosmetiku moc nepotrpěla a nikdy ze mě nebude přebornice, ale za poslední rok jsem udělala veliký pokrok. Jak se to přihodilo?

Už jsem psala, že se při úklidu snažím myslet na přírodu a vyhýbat se drsným chemickým přípravkům. Samozřejmě na téma čističů často narazíme i při kurzech. A tak se stalo, že mi moje milá kurzistka doporučila Chistee. Vzbudila ve mně velikou zvědavost, a proto jsem hned běžela na Borůvkový kopeček (Blueberry Hill). Při první objednávce jsem odolala a objednala jen tento čistič. A je skvělý, vše se leskne a voní. Navíc je opravdu ,,neškodný". I proto jsem byla do dvou týdnů zpět v e-shopu a objednala první várku kosmetiky. Sama jsem byla varována a varuji i vás. Koho Blueberry Hill jednou chytí, už ho nepustí. Nevím, co je to za kouzlo, ale propadla jsem mu naprosto. Neměla jsem ani v plánu se plně vrhnout do používání přírodní kosmetiky, a tak si tady nebudu hrát na vzornou ekologickou aktivistku. Jednoduše se mi zalíbily perfektní poradenské služby a nabídka obchodu. To, že holky si složení produktů na Kopečku bedlivě střeží, je pro mě velikým bonusem. Jsem eko a vůbec se o to nemusím starat. Rozhodně bych se na vlastní triko nepustila do zkoumání složení kosmetiky. Jsem lenoch a postačil by mi nápis ,,přírodní" na krabičce.  

Dnes vám představím několik svých ověřených kousků.

LUCY MINERALS Je minerální make - up, díky kterému pochopíte, co myslel Ron Waesley tím, když řekl o Hermioně, že má hezkou pleť. Zázrak, který kryje, nevypadá jako sádrová maska a nedusí pleť. Pár make-upů jsem už v životě zkusila, ale používala jsem je jen příležitostně a nikdy se mi nepodařilo je spotřebovat před expirací. Sice nevypadaly špatně, ale obvykle jsem po nich týden hojila pohromu v podobě pupínků. Lucy Minerals používám téměř denně, pupínky se mi kvůli němu netvoří a frčím už ve druhém balení. 

Místo báze pod make-up používám Lehký hydratační krém od Dulcie. Další skvělý produkt, bez kterého si už den neumím představit. Nelepí, nemastí, velmi rychle se vstřebává. 

Ranní dávku čistoty a svěžesti mi poskytuje Růžová voda, také Dulcia. Musím říct, že vůni růží nemiluji, ale ten pocit osvěžení a oživení mi stojí i za tuto oběť.

Se rty se hodně trápím. Nesnesu skoro nic, po všem mi vysychají a šíleně pálí, proto jsem se neodvážila investovat do rtěnek a nejdřív jsem vyzkoušela tónované balzámy na rty od Almy. A sláva! Je vidět, že mám rty (normálně mám dost ,,bledé") a nejsou rozpraskané a v jednom ohni. Cítím se jako nóbl dáma!

Můj večerní rituál se výrazně obohatil oproti časům ,,před Borůvkami". Důkladné odlíčení mi zajišťuje Čistící a odličovací emulze (Dulcia), dočišťuji Levandulovou vodou (Kvitok). V boji s růžovkou mi pomáhá speciální sérum, též Dulcia. Boj je to na dlouhé lokte, ale první lahvičku mám téměř prázdnou a drobné zlepšení pozoruji, což je nad očekávání. Nevěřila jsem, že bych se svými rudými tvářemi mohla něco provést. Finální úpravou je pro mě Arganový krém s granátovým jablkem a B5 (Kvitok). Je to můj první anti-aging krém a zaskočilo mě, že si na mém mladistvém :-) obličeji našel něco k žehlení. Opravdu vidím, že se drobné vrásky kolem očí vyhlazují. 

Další ekologickou pecku u mě způsobila Konjak houbička. Kromě toho, že už neprodukuji odpad v podobě vatových tamponků, užívám si dvakrát denně nádhernou masáž obličeje.

Největší kosmetickou revolucí je u mě používání přírodního deodorantu. Na Instagramu Bluebery Hill jsem si přečetla až hororové historky o přechodu z konvenčních deodorantů na přírodní. Jímala mě hrůza z představy, že se několik měsíců budu potit víc a ještě páchnout! Na druhou stranu se mi moc líbilo, že holky neskrývaly ani tuto temnou stránku. Patřím mezi šťastlivce, kteří se nepotí nějak příliš a potem cítit nebývám. Stalo se mi to při užívání antibiotik a páchla mi 2 nekvalitní trika, což mě dovedlo k používání kuličky i spreje, abych ani náááhodou nemohla zavánět. V lockdownu ale člověk najednou nemá komu páchnout, tak jsem si řekla, že to zkusím, přestanu si natírat hliník do podpaží, chvilku se svým odérem sama vydržím a po všech karanténách už budu v pohodě. Sáhla jsem po značce Biorythme (první Levandulové pole, teď V Cukrárně). A já vůbec nesmrděla!! Jen jsem po příhodě s antibiotiky a lacinými tričky zapomněla, že je mojí přirozeností nepáchnout. Hurá, spokojeně si užívám klid i s přírodním deodorantem!

Sladkou tečkou jsou vůně. Nečekejte, že vstoupíte do místnosti a všichni padnou. To mi právě poslední dobou hodně vadilo a padala jsem dost často, když někam vstoupila převoněná žena. Silné a umělé vůně mi začaly vadit. Ale Bohyně od Almy, to je jiná! Připadá mi, že je to MOJE vůně, že je mi šitá na míru a cítím se v ní prostě ,,sama sebou".  Levandulový roll on od Akamuti využívám trochu jako repelent a hodně jako aromaterapii. Chci se hodit do klidu, pěkně usnout, použiju roll on. 

Na závěr jedna objevená Amerika. Možná je to psáno i v popisu produktu, možná, že to mnohé z vás už znají, ale nechte mi tu radost, že je to můj vynález, jo? Místo gelů a krémů po holení používám Zinkovou mast (Dulcia) a mám klid. Žádné pálení a pupínky v podpaží! Jinak je mast dobrá i na jiné pupínky a drobná poranění. 

A jaký je váš vztah ke kosmetice? Nebaví vás? Budujete si ho teprve ,,na stará kolena" jako já? Je to váš koníček?

vaše Veronika

PS: Fotky produktů jsem seřadila tak, jak se o nich postupně ve článku zmiňuji. Není zač :-)