Je to jen v hlavě!

13.09.2020

Co má společného uklízení a hubnutí? Překvapivě hodně! Nejvíc práce odvádí naše hlava. Když si ji správně nastavíme, výsledky se dostaví. Pokud pro Vás bude pohyb nebo uklízení jen nutným zlem, nebude to žádná sláva. Chcete mít vysněnou postavu nebo domácnost? Tím, že budete sedět a fňukat nad současným stavem, nic nezměníte. Pojďte zvednout zadek a pustit se do práce! Já jsem zastánce menších krůčků, které vedou k dlouhodobě udržitelné spokojenosti. Po drastické dietě dostanete nakonec vlčí hlad a vrátíte se k ,,prasárnám". Obrovským jednorázovým úklidem se vyčerpáte a budete chtít mít od uklízení na čas pokoj. Během toho se k Vám nepořádek samozřejmě přitoulá zpátky. Ale když si z uklízení a pohybu uděláte každodenní kamarády, ledy se pohnou. Nejsem odbornice na tvarování postavy, ale pohyb k životu potřebuji. Můj jídelníček navíc není úplně ukázkový, sladké je moje velká vášeň, takže bych bez pohybu asi pořádně kynula. Mám ráda procházky a běhání, ale nakládám se jen tolik, kolik zvládnu, aby mi zbyly síly i na práci. Když mám v práci menší zápřah, troufnu si na půlmaraton, pokud makám jako šroubek, nestydím se a klidně si vyklusnu jen šest kilometrů. Stejně to je i s uklízením. Udržuji si svůj standard, a když mám čas a chuť, vrhnu se na větší úklid.

Dnes Vám zopakuji, jak udržuji svou domácnost fit, aby mě to bavilo, netrvalo mi to věčnost a aby mi doma bylo dobře. Na RUTINY nedám dopustit. V hlavě jsem si z nich udělala skřítky pomocníky a máme krásný vztah.

  • Copak mi ublíží, když ráno ustelu? Ani trochu! Srovnané peřiny dodají ložnici úplně jiný šmrnc.
  • Kuchyně je na údržbu trochu náročnější, ale věnovat jí péči se vyplatí. Za každodenní chvilku pozornosti se Vám odvděčí tím, že Vás nikdy nevypeče připečenou a ulepenou špínou. Každý den se večer loučím s čistým a prázdným dřezem a otřenou pracovní plochou.
  • Úplným základem uklizeného domova je vracení věcí na jejich místo. VŽDY a HNED po použití. Nikdy nebudete mít uklizeno, když se bude všude něco povalovat.
  • Po jídle a po práci si po sobě uklízím stoly. Žádná námaha a stoly jsou stále připraveny plnit svůj úkol.
  • Ježí se Vám vlasy hrůzou z drhnutí koupelny? Udělejte si z mytí vany (sprchového koutu) a umyvadla malý rituál. V čisté a nablýskané koupelně je péče o sebe mnohem příjemnější.
  • V obývacím pokoji se chceme scházet s rodinou a relaxovat. Naklepané polštářky, uklizený stolek a čisté deky z něj udělají ideální místo pro milé posezení.
  • Můj poslední tip patří vysávání. U nás je díky psům na denním pořádku, Vy si stanovte sami, jak často si setkání s luxem zaslouží Vaše podlahy.

Zkuste dosáhnout svých cílů pomocí menších kroků a z těchto aktivit se naučte radovat. Výsledek bude stabilnější a Vaše nálada mnohem lepší.

Vaše Veronika