Kdo se tváří kysele?

26.01.2019

Už několikrát jsem zmínila, že ráda používám octový čistič. Myslím, že je ten pravý čas Vám představit svůj oblíbený a ukázat, jak široké využití může mít (mýt?)

Ani si už nemůžu vzpomenout, kolik let už mi dělá RinGO úklidového parťáka. Kdesi jsem narazila na reklamu, přečetla spoustu chvály na tohoto univerzálního likvidátora špíny a podlehla. Od té doby v tom lítám!

Co všechno umí? Vyčištění konvice od vodního kamene je klasika a trochu nuda, chtěla jsem víc. Pračka na nejvyšší teplotu a půlka lahve mi dokázaly, že mám tu čest s borcem. Buben se blýskal jako nový. Nedávno jsem zjistila, že RinGO existuje i ve variantě na pračky a myčky. Je fajn a především u myčky si libuji v tom, že je výrazně méně cítit. Jinak je jeho odér jedinečně kyselý :-) Sice silnější než u běžného octa, ale nepřipomíná mi tolik kyselé okurky a neoblíbenou tlačenku.

Další zkouškou pro RinGO byl nerezový dřez. Lesk jako blesk a příjemný pocit, že bakterie hynou po statisících.

Kam s ním ještě? Los padl na wc. Nalít do mísy třeba i půlku lahve, nechat přes noc působit a ráno drhnout vodní kámen s nevídanou lehkostí. Tuto metodu jsem vylepšila uvařením v konvici a použitím ještě žhavého RinGA. Mísa září čistotou, ale jak na prkýnko? Do hry vstoupil rozprašovač. Tam nastal trochu problém. Silný ocet v malé místnosti má grády a štípou z něj oči. Lépe mi vyhovuje ředěný s trochou přidaného univerzálního prostředku. RinGA stačí tak třetina.

Využití pro 100% RinGO v rozprašovači jsem ale brzo našla. Při čištění lednice mě do očí neštípe, netuším proč. Poličky se třpytí a vše je čisté. I veškerá jiná skla umí leštit krásně, ale větrání při práci je nutnost. O něco méně mi vadí  voňavé varianty. Oblíbila jsem si citron. Snížení účinnosti nepozoruji.

RinGO občas přidám i do vody na stírání podlah. Stačí deci až dvě.

O čištění oken jsem už psala ve článku o rozprašovači. RinGO patří do kbelíku i rozprašovače ve společnosti Jaru. Tahle kombinace mi dokonce příjemně voní.

Trápí Vás vodní kámen na bateriích? Namočte papírovou utěrku do RinGA a dopřejte baterii zábal. Klidně i na pár hodin. Horké RinGO, dle mého názoru, i v tomto případě funguje ještě líp.

A když už jsme v tom ohřívání, skvělý trik je RinGO v misce ohřát tak dvě minuty, nechat čtvrt hodiny v zavřené mikrovlnce, ať se pára hezky dostane do každého koutku. Potom stačí jen vytřít papírovou utěrkou. Teplé RinGO v misce samozřejmě dál využiji k otření pracovní plochy v kuchyni.

Kreativitě se meze nekladou! Vymýšlejte, zkoušejte a pište mi, jak využíváte ocet Vy.

Vaše grácie Veronika