Když je neveselo, když je truchlivo

15.03.2020

Dny jsou teď zalité sluncem jenom za oknem. Většina z nás se bojí, co bude. V hlavách nám poletuje strach o zdraví, o finance, o to, jak ukočírovat děti... Žádná sranda, ale pojďme to zkusit vydržet a nepropadat smutkům. Mohlo by se zdát, že se život zastavil, ale on se ,,jen" změnil. Je jen na nás, jak se toho chopíme. Já nechci sedět a fňukat, že se bojím, abych nepřišla o všechnu nasmlouvanou práci. Chci vymyslet, jak se situaci přizpůsobím a dělat více práce online. Mnoho z nás teď bude víc doma, tak proč se konečně nepustit do úklidu? Dnes a denně slyším, jak na uklízení nemáte čas a nepochybuji o pravdivosti této věty. Ale co Vám bude v úklidu bránit teď, když času přibude? Jestli Vás nepořádek doma trápí, máte jedinečnou příležitost s ním zatočit. Při práci navíc nebudete mít kapacitu na vymýšlení katastrofálních scénářů. Do čeho se můžete pustit?

  • Kostlivci - Zameťme s nimi! Zbavme se konečně zbytečností, které léta skladujeme k ničemu. Uvolněný prostor nám umožní lépe se nadechnout a věci, které nejsou zničené, mohou pomoci někomu, kdo je opravdu potřebuje a využije.
  • Zaveďte rutiny! Nejen, že díky tomu v novém, nouzovém režimu získáte pevné body dnů, ale Váš domov se promění k lepšímu. Takže: 1) Větrejte! 2) Stelte postele každé ráno! 3) Udržujte koupelny ( a toalety) v čistotě. Jsou to místa, odkud máme odejít čistší, tak ať nám k těmto účelům slouží. Častěji vyměňujte ručníky. Budou mnohem více v zápřahu než obvykle. 4) Mějte kuchyň uklizenou a čistou každý večer. Neuvěřitelně si tím usnadníte přípravu jídel. A že bude vaření a chystání dobrot teď asi víc. 5) Obývák není válečná zóna! Pokud tak bude vypadat, je jasné, že v něm nestrávíte výjimečné a milé chvíle s rodinou. V epicentru výbuchu je těžké udržet nervy na uzdě a usmívat se na ostatní obyvatele zákopu. Vracejte věci na svá místa, odnášejte nádobí průběžně, večer vyklepejte deky, složte je, natřeste polštářky.
  • Hýbejte se! Tento bod není o uklízení, ale připadá mi velmi důležitý. Dokud je to možné, pojďme nabrat síly do přírody. Ještě, že jí máme dostatek, abychom tam netvořili davy. Kdo chce, hledá způsoby! I doma se dá cvičit a hýbat. Naší výhodou je velký výběr online tréninků!

Vydržme, buďme zodpovědní a ohleduplní! O to dřív bude zase veseleji!

Vaše Veronika