Když už rutiny nestačí

03.02.2019

Když je u nás pořádek

Už zvládáte rutiny bez mrknutí oka a rádi byste svému domovu dopřáli více péče? Tak pozorně čtěte, dnešní povídání je ušité Vám na míru.

Kromě denních rutin mám ještě pár rychlých a pravidelných činností, které mi pomáhají udržovat dům v dobré kondici.

Důležitou roli hraje vysavač. Proto je u nás v akci každý druhý den. Během necelé půlhodinky zbavím podlahy spousty chlupů, drobků a prachu. Není nutné při tomto rychlém zásahu zajíždět důsledně do každé skuliny a pod nábytek. to postačí jednou týdně. V obýváku a kuchyni ještě denně vypouštím robota a nepřestávám se divit, kolik toho ještě posbírá.

Ve dnech vysávacího klidu jsou na řadě toalety. Záležitost sedmi minut i s vyběhnutím schodů. Při této frekvenci čištění se potom obejdu i bez drsné chemie. Nejčastěji si vystačím s rozprašovačem, papírovými utěrkami a štětkou. Čistič nalévám dvakrát do týdne.

Rychle se také každý týden zbavím prachu. Stačí mikro utěrka, na dřevo pečující leštěnka.

Větší úklid probíhá také jednou za týden a obnáší pečlivé vysátí a vytření podlah.

Jednou za čtrnáct dní přidám vysátí matrací a výměnu ložního prádla.

Teď se budu opakovat, ale považuji za velmi podstatné, nezahlcovat si dům zbytečnostmi a věcem, které potřebujeme, chceme a máme rádi, najít stálé místo, kam je budeme vždy vracet. Pokud Vám na podlaze budou ležet hromady prádla, asi nevynikne, že na ní jinak není ani smítko.

Pořádek ve věcech Vám ušetří čas s jejich hledáním, ale ulehčí Vám i udržování čistoty. Když ze stolku musím nejdřív sklidit spoustu věcí, které tam vůbec nepatří, trvá jeho utření mnohokrát déle.

Proto neustávejte v postupném uspořádávání svých věcí.

Přeji dobrou náladu, i když zima už začíná být protivně dlouhá.

Vaše Veronika