Klopýtat

13.02.2022

I té nejvzornější hospodyňce a nejupjatějšímu Monkovi se může stát, že vykolejí ze svých úklidových rituálů a  domácnost se mu lehce vymkne z rukou. Jak to napravit? Nebojte, jde to a není to žádné drama.

  • ZALEPIT KOLENA, VYSMRKAT SE A VSTÁVAT! Když klopýtneme na procházce, taky se obvykle nevyžíváme ve válení se po zemi a hekání. Vstaneme, zrevidujeme škody a co nejrychleji je napravíme. Tak vstávat a cvičit! Teď! Neválejte se v sebelítosti a nepořádku. Zvedněte se a pusťte se do první pomoci.
  • NENÍ TO TRAGÉDIE, ALE NOVÝ ZAČÁTEK! Pamatujete si, jak jste před klopýtnutím měli domácnost v malíku, jak vám šly rutiny od ruky, vše mělo své místo a uklízení mělo systém a řád? Krása, viďte? Ale není teď náhodou u vás všechno trochu jinak? Máte dokonalou příležitost k nastavení nových pravidel. Lepších a přesně na míru vaší aktuální situaci. Můžete všechny své zvyky přehodnotit a pozměnit tak, abyste byli v uklízení ještě lepší a zabíralo vám ještě méně času. Navíc jste ve velké výhodě! Vy už uklízet umíte, měli jste to zvládnuté, jen jste na chvíli vykolejili. O to snadnější pro vás nový začátek bude.
  • CHCE TO STRATEGII! Co vás teď nejvíc trápí? Nepořádek v šuplíku nebo vodní kámen na bateriích? Jakou část domova potřebujete dát do pořádku nejdřív? Špatně se vám kvůli chaosu vaří? Začněte v kuchyni. Čekáte návštěvu a nemáte ji kam usadit? Vykliďte prostor! Z postele se stala hora prádla a vy brzo budete muset nocovat na gauči? To ne! Oblečení pryč z postele! Každý z nás potřebuje pohnout s něčím jiným, proto vám nechci vnucovat jediný a zaručený postup. I když je pravda, že začít v kuchyni se velmi často vyplácí.
  • ZPÁTKY VE FORMĚ! Uvidíte, do svých oblíbených kolejí se vrátíte překvapivě rychle. Stačí to nevzdat při prvním škobrtnutí, oklepat se a vrátit se tam, kam chcete. Odměnou vám bude domov uklizený tak, jak jste zvyklí a spokojení. Vrátíte se do rytmu a brzo zapomenete na tento karambol.
  • NENÍ TO OSTUDA! Nikdo nejsme dokonalý a může se stát ledacos. Dočasně nezvládnout úklid není nic ponižujícího. Stane se. Důležité je, že si to umíte přiznat a chcete zpátky své krásné bydlení. Je průšvih větší, než unesete sami? Naučte se požádat o pomoc. Třeba se najde kamarádka, příbuzná, přitel Monk, kteří vám rádi pomůžou tu nejhorší džungli zkrotit. Nenajde? Paní na úklid nenabízí jen pravidelné úklidy, ale často umí přijet i na volání SOS. Nebudou vás odsuzovat ani se vám vysmívat, pomůžou, odjedou a vám bude mnohem líp. Zvládnete úklid fyzicky, ale chybí vám chuť, odhodlání a motivace? V době sociálních sítí není nic jednoduššího, než si najít skupinu stejně smýšlejících lidí, kteří řeší podobné trampoty.

Přeji vám, aby se vám podařilo z vaší malé louže vybruslit rychle, bezbolestně a s grácií a jsem tu (na sociálních sítích) pro vás, abych vám poradila a povzbudila vás.

vaše Veronika