Koupelnové království

10.01.2021

Článek o rutinách Vás zaujal a první týden trénování Vás podle ohlasů také bavil, proto jsem se rozhodla, že se v několika článcích trochu rozepíšu o rutinách a základní údržbě čistoty v jednotlivých oblastech. Jestli mě už chvilku sledujete, jistě víte, že koupelna je moje velká vášeň. Bez přehánění, miluji voňavé a čisté koupelny a nebojím se nasadit vlastní rukavice, abych je dostala do nablýskaného stavu. Nebudeme se dneska unavovat velkým úklidem, ale podělím se s Vámi o pár tipů, díky kterým uchováte koupelnu zářivou s investicí pár minut denně.

  • Umyvadla, vany a sprchové kouty. Zní to jako hromada drhnutí a spousta stráveného času, ale tomu se můžeme snadno vyhnout. Každodenní otření nezabere víc, než pár minut a ochrání všechny povrchy před usazováním vodního kamene a jiných nepřátel. Já jsem od přírody lenoch, a proto jsem minimalizovala počet věcí na vaně a umyvadle, abych nemusela neustále zvedat stovky lahviček. Funguje to! 
  • Zrcadlo, zrcadlo, řekni, co je na tobě nejkrásnější? Lesk a čistý obraz. V naleštěném zrcadle jsme všechny princezny :-)  Zaprskané zrcadlo parádu nenadělá, a přitom jeho přeblýsknutí zabere jen malou chviličku. Pokud Vaše zrcadlo navazuje hned na umyvadlo, je v neustálém ohrožení. Nezoufejte, alespoň máte šanci stát se mistry v leštění.
  • A přitom taková blbost, že? Myslíte si, že péče o lahvičky s kosmetikou a mýdlenky je zbytečná? Omyl! Teprve udržování těchto drobností v čistotě dodá Vaší koupelně ten správný šmrnc!
  • Stará vesta, ale opakování není nikdy dost. Bez čistých ručníků není koupelna koupelnou, že jo? Žádné utírání vymydlených rukou do ušmudlaného hadru. A bacha na vzduch! V koupelně je extra důležité větrat, větrat a větrat. 
  • Pomocníci Pro rutinní údržbu není třeba žádný arzenál. Mou pravou rukou je fialový hadřík Vileda actifibre a vše myji svým patentovaným koktejlem v rozprašovači. Kombinace octového  čističe a trochy univerzálního prostředku. Pro sváteční pocit nebo, když mám někdy chuť se na mytí koupelny vyfláknout, i to se výjimečně stává, používám Chistee. Vůně a lesk bezkonkurenční. 

Zkoušeli jste se mnou týden údržby koupelny? Že je to hračka? Už se těším, kam zamíříme zítra!

Vaše Veronika