Letní úklid

02.08.2020

Miluju léto a miluju uklízení, tak mi prosím odpusťte, že dnešní článek bude neobjektivní. Vidím prostě na létě převážně výhody. Vlastně se posledních pár let snažím na všem hledat hlavně to dobré a musím říct, žije se mi mnohem snadněji a radostněji.

Jaká pozitiva přináší léto úklidu?

  • Moře vzduchu. Když se mi podaří vstát dostatečně brzo a teploty jsou ještě netropické, otevřu všude okna. Rekuperace je sice báječná, ale svěží letní ráno vyčarovat neumí. Ráda také větrám textilie. Spacáky, deky, peřiny, boty...Psím pelíškům ráda dopřávám důkladné provětrání a velmi sympatické jsou mi i dezinfekční účinky slunečních paprsků. Dokud jsem neměla sušičku, pořádala jsem o krásných víkendech hotové prací orgie. Během dne stihlo uschnout i pět praček a doma mi nestrašil žádný sušák. Mnohem lépe schnou i podlahy. Získají tak o pár čistých minut víc než obvykle.
  • Všichni ven! Kdy jindy než v létě si můžete dopřát luxus uklízení v prázdném bytě? Pošlete rodinu na zahradu, na procházku, na zmrzlinu a já nevím, kam ještě a užijte si chvilku, kdy při práci o nikoho nezakopáváte a nikdo Vám okamžitě neokupuje dobytá území. Tím, že celkově trávíme více času venku, máme i méně prostoru k vytváření nepořádku.
  • Solární pohon. Nevím, kde mám ukrytý solární panel, ale je jisté, že funguji na sluneční energii. Dokážu využít každou volnou chvilku, abych z našeho domova vytvořila zase o něco lepší místo k žití. A to nejen uklízením. Dokonce občas věnuji trochu péče květinám a zahradě. Moje milé a nenáročné okurky mi to vrací i s úroky. Chutnají báječně!A jak prožíváte léto Vy?                                                                  
  •    Vaše Veronika