Loučení

21.02.2021

Za inspiraci na dnešní článek děkuji svému ztracenému dvojčeti. Po delší době jsme si poklábosily a zase si potvrdily, že jsme tak odlišné, až se dokonale doplňujeme. Co nejde mně, v tom ona vyniká a naopak. Tentokrát mám pocit, že bych mohla přispět svou troškou do mlýna já a pomoci jí odlehčit domov před stěhováním. Ségra, tady je pár rad nejen pro Tebe :-) 

Jak se snadněji rozloučit s věcmi? Sama s tím velké problémy nemám. Možná i proto, že nemám ani velké sklony k hromadění, zásobování se a velkému nakupování bez předchozí rozvahy. Ale i zarputilé sysly možná svými tipy přiměju k zamyšlení, nebo dokonce k akci.

Nemám co na sebe! Zase půjdu proti proudu a místo k nákupům Vás poženu ke třídění a zbavování se nevyužitých modelů. Máte co na sebe, jen to v přeplněném šatníku nemusíte vidět. Věřte mi, redukujte a určitě objevíte poklady a kousky, na které jste kvůli chaosu zapomněli (spíše zapomněly, protože tento problém se týká převážně žen). Čeho se zbavit? Samozřejmě zničených a výrazně obnošených věcí. Oblečení, které Vám dlouhodobě nepasuje a také, a to je nejtěžší, kousků, které jsou v pořádku, sedí Vám velikost, ale necítíte se v nich. Přiznejte si, že jen leží ve skříni a nedělá Vám ani za mák radosti. K čemu Vám taková věc je? Pošlete ji z domu. Bazary, charitní kontejnery a mnoho dalších ,,vychytávek" Vám odlehčí svědomí.

,,Parní mobily" a jiné historické spotřebiče taky umí zabrat spoustu prostoru. Já k těmto věcem moc osobní vztahy nemívám, ale u několika ,,srdcových" mobilů jsem taky otálela. Jak rychle jsem vystřízlivěla, když mi došlo, že starouškům chybí funkce, které teď využívám nejvíc. K čemu je mobil bez Wi-fi, že?

Dekorace a doplňky. Stěhování je úžasná příležitost, jak si vytvořit domov skutečně podle svého. Netahejte s sebou ozdoby, které se Vám už dávno nelíbí! Určitě máte představu, v jakém stylu byste si chtěli novou domácnost zařídit, a té se držte. Řeknu Vám tajemství. Dárce všech porcelánových jelenů a pracholapačů ani nenapadne, aby je ve Vašem novém domově hledali.

Nábytek. Nespadla jsem z višně a vím, že ne vždy si nové bydlení můžeme hned vybavit komplet novým nábytkem. Vůbec nechci nikoho nabádat, aby vyhodil svou milovanou postel a vyměnil ji za mladší model. Ani stůl, který se dědí po generace, nemusíte likvidovat. Máte určitě plány, kam co umístíte, k čemu bude který kus nábytku sloužit a to je moc fajn. Nestěhujte s sebou ale nic s vizí, že to dáte zatím do garáže, kdyby se to někdy potom hodilo. Plánujte využití pečlivě a nestane se, že se zbavíte něčeho potřebného. S rozklíženými skříněmi, kterým ani za zlaté prase nemůžete najít funkci, se ale rozlučte.

Cokoli na míru. Nechali jste si vyrobit parádní věci, které sedí Vašemu současnému domovu jako ulité? Nepochybuji, že jste si za ně taky pěkně připlatili a teď je pro Vás loučení o to bolestnější. Zachovejte si ale soudnost a zhodnoťte, jestli budou pasovat i do nového prostoru. Jestli ne, nestěhujte je tam. Výsledek působí ,,smutně" a dokáže pokazit krásný pocit z nového domova a stále Vás stahuje do minulosti.

Chopte se příležitosti a vezměte si do nového DOMA jen to, co Vám bude skvěle sloužit a přinášet Vám radost.

Vaše Veronika