Maskování

10.04.2022

Zakrýt pupínek, kruh pod okem, vrásku nebo nedokonalosti v oblasti pasu, to my ženy dovedeme bravurně, ale já v tomto oboru rozhodně nejsem expert, abych někomu radila. Co mě ale umí rozesmát i rozčílit, je maskování nepořádku. Chápu, někdy není čas, řešit kdo je kdo, ale nepodvádějme své kamarády ani sami sebe.

HOĎTE NA NĚJ DEKU! Ano, tento trik jsem už viděla několikrát. Hromada nesourodého nepořádku zakrytá dekou. Uznávám, vypadá to opravdu lépe, ale pořád je to hromada nesourodého nepořádku. Jen je přes ni naaranžovaná deka. 

13. KOMNATA Taky oblíbená finta, jen jsem na ni srab. Naházet nepořádek do jedné místnosti a zavřít dveře. Já bych se modlila, aby někdo omylem dveře neotevřel. Při mém štěstí by se tak stalo a už by se všechno hezky valilo na povrch. 

TRIKY S VŮNÍ Je hezké, když pozveme hosty do provoněného prostoru, o tom není pochyb. Ale pokud toaleta vykazuje přílišné známky použití, neplýtvejte časem lítáním s osvěžovačem vzduchu po všech koutech a věnujte půl minuty wc kartáči.

SKVRNA SEM, SKVRNA TAM... Návštěva je skoro u dveří a vy objevíte skvrny na ubruse. Co se dá dělat, rychle je schováte vázičkou, svíčkou nebo jinou dekorací. Nebylo by rychlejší ubrus aspoň sundat, když nemáte čistý rychle k dispozici? Přišlo by mi milejší vidět holý stůl než našňořenou rajskou.

Dost bylo kritiky a cynického výsměchu, pojďme na triky, které mi nepřijdou jako podraz.

VZDUCH Pár minut okno dokořán a budete koukat, jak je u vás hned lépe. Čerstvý vzduch udělá skvělou službu.

ŠKATULATA Jestli jste nervák jako já a před návštěvou potřebujete ladit, popadněte košík nebo krabičku, sesbírejte ,,povaleče" a fofrem je rozneste na svá místa. Prádlo do příslušných košů, vývrtku do šuplíku, lahev do tříděného odpadu, nádobí do myčky. Očekávejte zázraky za pár minut.

VLAJKOSLÁVA Sušení prádla v malých bytech je přes zimu utrpení. Jestli je prádlo ještě mokré, nedá se svítit. Berte to tak, že aspoň voní. Jestli už je suché, snažte se ho před příchodem hostů sebrat a sušák uklidit. Zbavíte se tím pořádného strašáka.

VIP Jako v luxusním hotelu se budou hosté cítit u vás v koupelně, když pro ně připravíte čistý ručník. Zkuste jim připravit jeden opravdu speciálně pro ně. Zabodujete.

SVÍČKY jsou kouzelnice. Nejen, že v jejich světle vypadá každý mnohem lépe, krásněji a útulněji působí i interiér. A příjemné přítmí diskrétně skryje drobné nedostatky v úklidu.

NAKRMIT! Naservírujte hostům dostatek dobrot a skvělého pití a buďte si jistí, že nikdo nebude koukat na vlající pavučinu v rohu. Tento fígl na mě funguje dokonale. Když jím, nevidím vůbec nic. 

SLEPOTA Nenabádám vás, abyste ubližovali svým hostům. Prozradím vám jen velké tajemství. Většina lidí se k vám nepřišla rozhlížet po nepořádku, nemívají po kapsách ani bílé rukavičky, aby zkontrolovali, zda máte otřený prach. Já touto slepotou trpím bohužel velmi silně. Nejsem schopná od oka poznat míru nepořádku ani v bytě, ve kterém po mně chtějí uklidit. Dokud se nepustím do práce, nevím, jak dobře nebo špatně bylo uklizeno.

PREVENCE Jsem královnou stresu! Před návštěvou chci mít vše připraveno a uklizeno, abych si hosty užila a měla pocit, že jim u nás bylo opravdu dobře. Proto si všichni vzájemně návštěvy domlouváme předem. A je klid. Jednak nehrozí, že narazíte na zamčené dveře a máte větší šanci na vychytané pohoštění. A to se vyplatí! :-)

Používáte nějaké vychytané mimikry nebo se vám někdy nějaký fígl vymstil?

vaše Veronika