Maximálně minimální Vánoce

01.11.2020

Zachovejte klid, žádnou paniku, ale... Pokud se chcete vyhnout předvánočnímu shonu a shánění, je vhodná chvíle popřemýšlet o dárcích. Dnes Vám dám pár tipů na dárky, které nepřidělají starosti a obdarovaný nebude muset řešit otázku ,,Kam s ním?" Ano, je to pracnější, ale věřte, že radost bude veliká. Já dárky vymýšlím tímto minimalistickým způsobem už několik let a tentokrát budu ještě důsledněji utrácet u lokálních výrobců, prodejců, tvůrců a poskytovatelů služeb. Zkuste to taky tak, ať nám tady tito malí podnikatelé zůstanou a můžou nám dál dělat radost.

Původně jsem chtěla vypisovat i konkrétní značky, ale nakonec Vám dám obecné tipy, aby to bylo pro všechny fér. Navíc se držím opravdu v naší lokalitě, a tak bych vzdálenějším čtenářům nepřinesla mnoho užitku.

  • Jedlé dárky už podle mě dávno nejsou jen nouzovým řešením pro prarodiče. Naši příbuzní mají 3 děti a malý byt. Nechceme jim ho zahlcovat, a tak každoročně zajdu do krámku se zdravou výživou a nechám pro ně udělat balík plný dobrot. Sladké, slané, kvalitní káva, každý si něco najde. Skvělým dárkem je dobrá čokoláda. Pokud se ještě neorientujete, budete zírat, kolik výrobců opravdové čokolády už v Čechách je. Víno z Moravy také nebývá ani trochu k zahození. Ani domácí marmelády, sirupy a med nejsou krok vedle. Věřte, že se vše zpracuje nesmírnou rychlostí.
  • Služby. Kadeřnice, kosmetika, masáž, tetování, sauna, ubytování... Ano, tyto služby letos dostaly hodně na zadek. Pokud víte, že koupí poukazu uděláte radost (třeba u tetování si musíte být jistí na 120%), jděte do toho! Ověřte si také, zda koupí poukazu potěšíte (a podpoříte) i poskytovatele.
  • Kultura je další z ,,bolavých" odvětví, které můžete podpořit a zároveň udělat někomu blízkému radost. Permanentka do divadla potěšila babičku, o které víme, že tam pravidelně chodí. Pevně věřím, že v příštím roce se bude konat zase spousta koncertů a představení. Určitě Vás napadne, komu udělat radost vstupenkou.
  • Restaurace, kavárny, cukrárny ... Proč nedarovat poukázku na večeři nebo společnou kávu? Nemáte čas a chuť péct cukroví? Kupte si ho u profíků. Nemusíte utratit tisíce, kupte si symbolicky, ať máte na stůl. Aspoň se zase nepřecpete :-)
  • Sport. Máte v blízkosti fitness nadšence? Není nic jednoduššího, než mu koupit aspoň pár vstupů do jeho oblíbené posilovny. Chodí kamarádka na jógu nebo po tom touží? Kupte jí poukázku na několik lekcí...

Určitě Vás teď napadá spousta dalších možností. Budu ráda, když se s námi o své nápady podělíte, nevadí mi ani reklama ;-) Pojďte se mnou do malých českých Vánoc. Slibuji Vám, že radost bude opravdová a velká. Na všech stranách.

Vaše Veronika