Mikuláš, čert a anděl v jedné osobě

01.12.2019

Už ve čtvrtek přijdou! A budou tři. Moudrý Mikuláš, čert s připraveným pytlem a jemný anděl. A já mám kousek každého z nich v sobě. Jak se projevují?

Mikuláš je mé systematické, spolehlivé a pečlivé já. Píše úklidové rozpisy, kterými se potom i řídí. Nevzteká se, když se něco hned nedaří. Trpělivě se prokouše přes všechny překážky k cíli. Jeho rozum se snaží krotit výstřelky ostatních dvou obyvatel mojí hlavy. Ne vždy se mu to podaří, ale ne vždy to znamená průšvih.

Čert - moderní doba by tuto moji bytost nazvala prokrastinací. Když se dostane ke slovu pekelník, poznáte to jednoduše. Sedím a civím do mobilu, aniž bych tvořila nebo četla něco užitečného. Plýtvání časem! Zápasím s ním a nevzdám to.

Anděl ve mně je kreativní, pilná a usměvavá žena. Poletuje domem, přerovnává, lehce a s lehkostí poklízí a dekoruje. Naštěstí žijeme ve shodě a preferujeme svíčky a květiny, žádné okázalosti. Moje nebeské já rádo dostává parfémy a koupelnu využívá jako lázně. Napustí horkou vanu s voňavou solí, zapálí svíčku, vezme knihu a sklenku bílého vína a vydrží i dvacet! minut relaxovat.

Máte v sobě také všechny tři? A jak bojujete s čertem?

Vaše Veronika