Moje esa v rukávu

10.02.2019

Protože stále bojuji s časem, který chci věnovat nejen péči o domácnost, ale i koníčkům, mám několik ,,spořičů času":

  • Minimalismus je tím nejdůležitějším z nich. Snažím se vlastnit jen tolik věcí, o které se dokážu starat. Vím, že nejsem schopna s radostí každou chvíli oprašovat poháry, které postupně získávají naši psí borci. Proto mám vystavený jen aktuální ročník a ty minulé jsou uloženy v krabicích popsaných rokem. Úplně nejraději bych trofeje pěkně nafotila, založila fotoalbum a krabic se zbavila. S tím však nesouhlasí úspějšnější psovod našeho týmu :-) 

             Nejen, že se mi líbí vzdušné, čisté prostory bez hromady dekorací, ale ani nechci o     mnoho ozdobných prvků pečovat. A řekněme si na rovinu, zaprášené, zapatlané okrasy moc parády nenadělají. Mám jich tolik, kolik sama cítím, že je pěkné a únosné a pořizuji si opravdu jen kousky, které mě chytnou za srdce.

  • Sušička, to byla láska na první dobrou! Zbavila jsem se nevzhledného sušáku a mnoha tun psích chlupů. Prakticky nežehlím a to se počítá! Žehlení mám sice ráda, ale ušetřené hodiny ještě raději.
  • Myčka mi přirůstala k srdci o něco pomaleji, ale dokázala mi, že si mou přízeň a vděk zaslouží.
  • Robotický vysavač. Pokud od něj neočekáváte, že se definitivně zbavíte nutnosti vzít lux do ruky, je báječný. Denně jej vypustíme v obýváku a kuchyni a díky tomu to u nás vypadá stále solidně.
  • Přemýšlení. Ano, i to mi ušetří mnoho námahy a času. Přemýšlela jsem už u stavby domu a diktovala si požadavky tak, aby úklid byl co nejsnadnější. Pokud máte jen maličkou šanci být bez koberců, využijte ji! Vyškrtla jsem i druhou koupelnu a v naší jediné jsem nechtěla dvě umyvadla. Kdo má zkušenost s lesklou dlažbou a obklady, určitě mi dá za pravdu, že jejich údržba není procházkou růžovým sadem. Proto jsem volila takový povrch a barvy, kde není hned vidět každá kapka a otisk prstu. Přemýšlím i u všech nákupů. Krom toho, že musím předem vědět, kde bude mít daná věc místo, dumám i nad tím, kolik času budu muset věnovat její údržbě. Jsem například lenoch na ruční praní, a proto si nekupuji drahé jemné oblečení. U levnějších kousků nemám takový strach risknout praní v pračce.
  • Jako poslední, ale velmi zásadní je to důslednost. Ta mi pomáhá v celém životě a není tomu jinak ani při úklidu. Není tak důležité, aby každé úterý v pět večer byla vytřená podlaha a ve čtvrtek otřený prach, i když určitá pravidelnost mi připadá užitečná. Jde o moje oblíbené uklízení věcí na své místo. Tam vždy začíná pořádek a končí dnešní článek.

Děkuji Vám za pozornost i projevy přízně a přeji Vám, aby pro Vás byl úklid hračkou

Vaše Veronika