Musím uklidit!

28.07.2019

Úvodem využiji své chátrající znalosti angličtiny. Už ve škole se mi líbilo, že angličtina odlišuje ,,vnitřní" a ,,vnější" musím. Postupem času se snažím řídit hlavně svým vnitřním musím. Nerada dělám něco jenom proto, že mi to někdo nařídil, a už vůbec ne proto, že se to tak prostě dělá, že to tak dělají všichni.

Je to tak i  úklidem. Třeba vánoční úklid neprovádím ze dvou důvodů. Jednak se snažím mít uklizeno celoročně, a hlavně mi vadí davové šílenství : ,,Teď všichni/ všechny MUSÍME uklidit!" A mně se v prosinci prostě nechce! V zimě jsem zpomalená, otrávená a věčně zmrzlá. To by nebylo radostné uklízení.

Okna také myju teprve, když sama uznám, že je to třeba. Ne kvůli svátkům, místním drbnám a jiným vnějším vlivům. Žádný vnější vliv za mě práci neudělá, a tak těmto vtíravým hlasům odolávám.

Řídit se vnitřním musím je první krok k tomu, aby se z otravného musím stalo CHCI! A to potom vše odsýpá a práce jde od ruky! Často slýchám: ,,Proč pořád uklízíš?" Protože CHCI  mít uklizeno. Ráda žiju v čistém a uklizeném. Úklid mi nikdy nevadil, a dokonce se z něj stal můj koníček, ze kterého jsem si udělala práci.

Zkuste to taky! Udělejte si pořádek podle svého vlastního musím. Mějte doma uklizeno tak, aby se to líbilo Vám. Pokud Vám trocha prachu nevadí, není třeba šílet s hadrem každý den! Pokud potřebujete, aby Vaše koupelna žářila čistotou (POTŘEBUJI! :-), udržujte ji krásně nablýskanou. Jediným limitem je podle mě zdraví. Nikdo by neměl žít ani v extrémní špíně, ale ani přehnaná dezinfekčnost není ideální.

Toužíte-li po nádherně uklizeném domě, ale nevíte, jak na to, čtěte Uklízejte s grácií, zkuste některý z mých kurzů a nebojte se mě na cokoliv zeptat.

Vaše Veronika