Na detailech záleží!

17.02.2019

Stojí většinou pár korun, a tak je kupujeme buď úplně bez rozmyslu, nebo podle ceny, občas nás upoutá vzhled. Mluvím o malých úklidových pomůckách, které používáme denně, a právě proto si podle mě zaslouží trochu pozornosti.

  1. Pracovitá Popelka našich kuchyní je houbička na nádobí. Každý den pro nás tvrdě pracuje, zbavuje nás tolika mastnoty a zbytků jídla... A my to chceme skoro zdarma. Houbička si zaslouží pokaždé důkladně vypláchnout horkou vodou a pořádně vyždímat. Určitě není dobré, nechat ji mokrou kvasit ve dřezu! Ani výběr není radno zanedbat. Ty nejobyčejnější nevydrží nic, a proto je používám na jednorázové špinavé práce, po kterých jsou zralé na vyhození. Na nádobí jsem si oblíbila houbičky Pur active od Viledy. Drží pohromadě a drhnou skvěle, ale šetrně, takže je lze použít i na citlivé nádobí, třeba z teflonu.
  2. K nádobí a jiným ,,mokrým" pracem jsou pro mě nezbytné rukavice. Nejsem z cukru, ale kloubky rozpraskané do krve mi vadí. Fakt jsem od Viledy nedostala nikdy nic zadarmo (ani jednu malou houbičku), ale jejich výrobky mi prostě sedí. I rukavice Comfort &Care. Jsou velmi silné, takže i přes vyšší cenu vyjdou výhodněji než nejlevnější, které se rychle protrhnou. Díky jejich síle můžu používat velmi horkou vodu bez opaření a vůně heřmánku je milý bonus.
  3. Spoustu nehod vyřeší papírové utěrky! Zadávám jim i hodně jiných úkolů než ,,SOS, rozlila jsem..." Nejlépe ve všech nelehkých zkouškách obstály utěrky ROLL 950. Jsou pevné a ani mokré se nedrolí. Jedinou jejich nevýhodu vidím ve velikosti balení. Nejsou moc skladné.  O poznání skladnější jsou textilní utěrky ROLL tex. Ty používám proto, abych stále nevyhazovala hory ,,papírovek". Nenahradí plně klasický hadřík, ale dají se využít opakovaně. V předsíni jsem zvolila velmi nešťastnou barvu dlažby, tak mám jednu utěrku a rozprašovač stále v pohotovosti a hbitě se zbavuji otisků tlapek.
  4. V tomto bodě nemám konkrétní favoritku, budu tedy chválit všeobecně. Mikroutěrkou neuděláte chybu nikdy. Používám je místo nastříhaných triček a podobných hadříků, které úplně nesnáším. Vyberu si vždy nějakou krásnou, aby mě práce s ní těšila.
  5. Snad nejvíce opomíjenou pomůckou je wc štětka. Pokud někoho zajímá, hledí na vzhled. Já nemám designovou krásku, ale dříčku, která funguje, jak má. Už Vás asi nepřekvapí, že je od Viledy.

Docela často se ptáte, kde nakupuji. Není tajemstvím, že většinu věcí kupuji v mé milé rodinné drogerii u Vávrů v Polici nad Metují. Trochu z ruky, říkáte si? Vávrovi mají i e-shop, který dosud slouží především na barvy. Dovolili mi ale, abych tam zařadila i sekci Uklízejte s Grácií, kde budou postupně přibývat i drogistické vychytávky. Vše, o čem byl dnešní článek už na e-shopu https://ibarvy.com/ je, takže pokud se Vám nepodaří sehnat u Vás, máte možnost objednat. Také Vám ráda zodpovím na dotazy i poptávky na jiné zboží, které doplníme na e-shop, pokud patří k sortimentu drogerie Vávrovi.

Jaro už se blíží a s ním i tématické články. Proto nabírejte síly a užívejte prvních slunečních paprsků.

Vaše Veronika