Nakoukněte k nám pod pokličku

26.11.2023

Hned na začátku článku si vyjasníme situaci. Můj muž patří k těm, které si ženy vzájemně závidí. Vaří, chystá svačiny, nedělá nepořádek a spousta dalších superlativů mě ještě napadá. Úklid u nás doma jde ale trochu mimo něj. Mou vinou. Možná už jste postřehli, že uklízení je moje vášeň. Proto k němu manžela nepouštím. Teď mu ale na pár dnů předám naše království do péče a on mě poprosil o jízdní řád k hadříkům, čističům, rutinám a vysavači. Rozhodla jsem se, že se o tento manuál podělím i s vámi. Třeba vás bude trochu inspirovat, třeba se jen rádi klíčovou dírkou podíváte na to, jak uklízím. Seznam bude osekaný co nejvíce, zmíním jen nejdůležitější. Nechci po manželovi dokonalost, ale moc mi pomůže, když se nevrátím do velkého špatného. Doleštění pro mě potom bude milá kratochvíle.

KUCHYŇ: Myčku nemusím zmiňovat, to je vlastně spotřebič mého muže. Já se snažím nádobí ukládat podle bublinky ve vodováze a udržuji myčku čistou. Jinak je v péči muže. Žlutou houbičku na naše nádobí a modrou na psí misky rozezná taky bezpečně. K otírání pracovní desky je určen růžový hadřík a připravena jarová voda v hnědém skleněném rozprašovači. Když se víc ušpiní sporák, ideální bude Frosch. Večer dřez vysouším zeleným hadříkem. Růžový hadřík používám i na jídelní stůl. Pořádně proplachuji horkou vodou, důkladně ždímám a skříňku s hadříky nechávám po dobu vaření a úklidu většinou otevřenou, ať větrá.

KOUPELNA: Připravím nějaký hezký koktejl do hnědé skleněné lahvičky, která je v regálku vedle pračky. Používám modrý  hadřík (v prostřední poličce na misce s mycí kostkou). Na leštění zrcadla a baterií je modrý hadřík v horní poličce regálku.

WC: V přízemí: Nastříkám umyvadlo i mísu (prostředek v boxu na poličce). Umyvadlo vyčistím houbičkou a otřu modrým hadříkem. Wc otřu bílou Rolltex utěrkou, vydrhnu štětkou.

         V patře: Utěrka i ocet jsou v prostřední poličce u pračky. 

Wc myju v pondělí, ve středu a pátek. V pátek používám gel. 

PODLAHY: Vysavač - baterka vyjde na solidní vysátí patra a schodů a průlet přízemím. Přízemí pak vysaju ještě jednou večer před vytíráním. 

Mop: Denně stírám kuchyň, obývák a předsíň. Používám Frosch na podlahy (na mrazáku). Ve zbytku domu stírám dvakrát týdně. 

PRÁDLO: Jsem na telefonu. To bych se upsala. A přiznávám, nejsem hvězdná pradlena a prádlo nepovažuji za velké téma. 

Zbytek úklidu nebude potřeba řešit. 

Svému manželovi naprosto důvěřuji, naopak se obávám, že to zvládne líp než já. I tak se ale těším, až si zase budu hýčkat své doma. Jak se umí zhostit úklidu vaši partneři?

vaše Veronika