Nedělní káva s uklízečkou

25.10.2020

Na sociálních sítích už jsme si pár káviček vypili. Nejživější diskuze byla ohledně úklidu domovů. Ráda bych dnes některé z Vás uklidnila a přiblížila Vám svoji práci. Třeba se zrovna rozhodujete, zda si paní na úklid pustit domů. Není to chabý pokus o reklamu a rozšíření klientely, mám momentálně plno, a kdyby se nějaké místo uvolnilo, oznámím to bez okras :-)  S jakými mýty, omyly a dotazy se setkávám nejčastěji?

  • ,,Kdybych si objednala někoho na úklid, nejdřív bych musela uklidit!" Zní to jako nesmysl, viďte? Ale slýchám ho každou chvíli. Vy mi budete platit za to, že Vám uklidím, tak nedělejte práci za mě. Myslím, že zatím nenabízím placenou službu ,,Poplácám Vás po rameni, jak máte naklizeno a pojedu zase domů".
  • Druhý bod úzce souvisí s prvním.  ,,Co si o mně pomyslí?"  Co si pomyslím? Mým úkolem je uklízet, ne pomýšlet si a soudit. Kdybyste nepotřebovali pomoc s úklidem, určitě si moje služby neobjednáte, že? Necítím, že bych měla právo dělat závěry z toho, jak to u Vás doma aktuálně vypadá.
  • Z praktičtějšího soudku jsou dotazy ohledně nabízených služeb. Mohu Vám otřít prach, vysát, omýt koupelny, kuchyně, okna, případně i vyžehlit (tomu se věnuji velmi okrajově a necítím se jako mistr světa). Nemohu čistit koberce a čalounění, na to můj živnostenský list nestačí.
  • Zapeklitější otázka je ,,Kolik to bude stát?" V odhadech jsem velmi slabá, a proto se snažím bránit předběžným kalkulacím. Pokud mi stanovíte úkol, omlouvám se, cenu Vám řeknu až po odvedení práce. Pokud si stanovíme čas, cenu Vám řeknu přesně. Kolik toho za určenou dobu stihnu, vyzkoušíme až v praxi. Beru to jako jednu ze svých slabších stránek, ale zatím se mi nepodařilo najít způsob, jak zpřesnit odhady. Vše se odhalí až ve chvíli, kdy mám hadr v ruce.
  • Zajímavá otázka je ,,Komu uklízíte?" Není to touha po jménech a drbech, ale po sortě zákazníků. Samotnou mě překvapilo, jak je to různorodé. Mými klienty jsou muži i ženy různých věkových kategorií i zaměstnání. Důvodů, proč moje služby využívají, je také mnoho. Někomu neslouží zdraví, jiný má náročné povolání, někdo chce svůj čas trávit raději s rodinou nebo se věnovat svým koníčkům. A nic z toho není ostuda. I když budete mít paní na úklid prostě proto, že Vás uklízení k smrti nebaví.
  • Velkým tématem je diskrétnost. Možná měla být zmíněná hned na prvním místě.  Pokud si nepřejete, aby někdo věděl, že ,,mě máte", nikdo se to nedozví. Nikde nezveřejňuji jména ani fotky, které by Vás kompromitovaly. Je jen Vaše věc, komu o mně povíte. Nezlobila bych se, i kdybyste tvrdili, že čistota Vašeho domova Vám dala tedy pěkně zabrat ;-)
  • Při prvním rozhovoru nebo návštěvě u zákazníků se vždy domlouváme ohledně pomůcek a čistících prostředků. Já si s sebou na většinu míst vozím vysavač a mop. Veškeré hadříky, kartáčky, kbelíky a rukavice mám také. Z čističů vlastním jen Jar a RinGO, které používám při mytí oken. Čistící prostředky používám Vaše, na které jste zvyklí. Někdy poprosím o doplnění některého, bez kterého se neumím obejít. Často si zákazníci nechají i ,,nadiktovat", co si madam uklízečka přeje :-) Občas prostředky nakoupím i já a donesu jen účtenku k proplacení, ale přiznávám, tato služba už pro mě začíná být časově nezvladatelná, i když drogerii navštěvuji moc ráda.

Pomohl Vám článek při rozhodování? Dozvěděli jste se vše, co jste potřebovali? Klidně mi piště a ptejte se dál. Virtuálním posezením u kávy se nebráním.

Vaše Veronika