Nejmilejší návštěva

14.07.2019

Komu se to ještě nestalo? Návštěva se blíží a Vy pobíháte po domě a dolaďujete každý detail, aby se u Vás hosté cítili dobře. Vůně, svíčky, pohoštění, čisté podlahy, nablýskaná zrcadla...

Ale ruku na srdce, poskytujeme takový servis i sami sobě? Obvykle ne. Ale proč? Vždyť my jsme v našich domovech ti nejvzácnější hosté a zasloužíme si, aby nám doma bylo krásně. A není to nic složitého a namáhavého. Začněte tím, že dopřejete sobě a svým blízkým blažený pocit uklizeného a čistého domova. Stačí pár drobností a hned pocítíte změnu.

  • Vstupujte do provoněné předsíně. Tam své boty a svršky hned uklízejte na určená místa. Toto naučte i zbytek rodiny. Vždyť všichni dobře víme, že první dojem po otevření dveří ovlivňuje to, jak se budeme v bytě cítit.
  • Čistý stůl! Je na Vás, zda upřednostňujete ubrusy nebo jednoduše čistý stůl. Vždy odcházejte od uklizeného stolu. Nenechávejte odnesení hrnku, pošty nebo letáků na potom. Udělejte to hned a budete vždy usedat ke krásnému stolu. I na servírování svého jídla si dávejte záležet. Návštěvě přece také nepodáváte oběd v plastové krabičce.
  • Ať je koupelna Vaším osobním mini wellness centrem. Je tak příjemné vstoupit do voňavé a naleštěné místnosti! Ručníky jsou krásně načechrané a složené. To je ten pravý relax a Vy si jej můžete užívat denně.
  • Postelové království! V ložnici Vás nemusí strašit zmuchlaný chumel peřin, ale může Vás vítat postel ustlaná jako v luxusním hotelu. Fantazii se meze nekladou, zkuste různé styly stlaní. Spánek v čistém povlečení, v ložnici zařízené útulně a bez zbytečných rušivých vlivů, bude osvěžující a třeba budete vstávat i s úsměvem.
  • Také se Vám líbí kavárny vybavené pohodlnými křesílky a gauči? Stejně pěkně Vám může být u kávy doma v obýváku. Na gauče a křesla nepatří hromady prádla, ale polštářky v počtu a designu, který je Vám příjemný. Nadýchanými dekami také nic nepokazíte. Pokud jsou pěkně složené, plní i dekorační funkci. Konferenční stolek není místem pro odkládání čehokoli. Ozdobte jej květinou, svíčkami nebo jen ubrusem a dbejte na to, aby na něm vždy bylo místo na Vaši kávu v oblíbeném hrnečku.
  • Stručně řečeno, chovejte se k sobě jako k vzácným hostům. Dělejte Váš domov krásnějším pro sebe a svou rodinu, ne pro příležitostné návštěvníky.

Vaše Veronika