Nejsem Hrdý Budžes!

22.03.2020

Pokud tuto skvělou divadelní hru neznáte, berte název dnešního článku jako inspiraci.

I když vím, že jsme na tom ještě hodně dobře, i na mě padá strach a velká nervozita. Jak se s tím snažím vypořádat?

  • Denní režim se pokouším dodržovat i ve dnech náhle uvolněných. Najednou mě to volno netěší a ze všeho nejraději bych prospala půl dne. Přesně vím, jak bych při tomto stylu byla večer naštvaná a protivná, že jsem promarnila den. Proto mám budík nejpozději na sedmou a už večer předem si sepisuji úkoly. Hodně mi pomáhá, když za sebou vidím aspoň nějakou práci.
  • Žádná pyžamová lady! Sotva jsem se pustila do toho, abych i jako uklízečka vypadala trochu k světu, je tady tahle výzva! Jak pobyt doma svádí k zanedbávání sebe sama! Ale povinně jsem si naordinovala údržbu vzhledu. Učesat, namalovat oči, použít parfém a obléknout se tak, abych se nemusela stydět, kdyby mě někdo viděl. Na dodržování tohoto bodu jsou ideální fotky na sociální sítě a slova ,,Kam jdeš?" ,,Na Instagram." získávají úplně jinou váhu.
  • Jsem k ničemu. Ve chvíli, kdy všichni začali šít roušky, jsem ve svých očích klesla na úplné dno. Jsem nemožná, když žádnou ušít neumím! Věřím ale, že na mě ještě čeká příležitost, kdy budu něco platná. I kdyby můj kurz Proti trudomyslnosti povzbudil jedinou ženu, stála ta práce za to! A i když naše příjmy dostanou na frak, jsou na tom mnozí hůř, a tak se jim pokusím aspoň malinko pomoci. Velkou radost mi udělala krabička dortíků z kavárny u penzionu, který živí celou rodinu. Líbí se mi, že jen nebrečí a snaží se pro udržení obživy něco udělat. Stejně tak mám v plánu, po skončení tohoto ošklivého snu, nakupovat více v místních krámcích. Pustila jsem se do toho už dřív, ale budu důslednější. Radši jednu svíčku od konkrétní paní, než tři z řetězce...
  • Hezký domov je teď pro mě ještě důležitější. Budeme tady nějakou chvíli víc než obvykle, a proto chci, aby bylo čisto a uklizeno. Žádný válečný stav, ale klidný přístav!

Věřím, že to zvládneme! Když si vzájemně pomůžeme, dobře to dopadne.

Vaše Veronika