Neplačte nad rozlitým mlékem!

19.01.2020

Sedíte na gauči a kolem Vás vše jako po výbuchu? I to se může stát, ale nezoufejte. Není tak těžké to napravit. Stačí trocha chuti a odhodlání. Dnes bych Vám ráda ukázala, jak rychle a bezbolestně zlikvidovat povrchový nepořádek, jak se vyhrabat z nejhoršího.

  • Aromaterapie - Všude zmatek a nepořádek a já na Vás jdu s vůněmi? Ano! Připravte si k úklidu pěknou atmosféru. Já si i k mytí nádobí zapaluji svíčku v aromalampě. Překvapivě nejčastěji s levandulovým olejem. Další vůně, kterou v těžkých chvilkách nepořádku miluji, je čisté prádlo. Proto je pračka jeden z mých prvních úkolů. Pere samostatně a já mohu pracovat jinde. Kromě vůní si dopřávám i muziku nebo audioknihy. V případech výbuchu je ideální svižnější rytmus, ať to lítá!
  • Kuchyň - Slova o srdci domova zní ošuňtěle, tisíckrát byla sežvýkána, ale je to pravda. Kuchyň musí být funkční jako první, aby nám v ní nepořádek nepřerostl přes hlavu. Umýt nádobí, případně naskládat a zapnout myčku, to zvládneme raz dva! Všechno na svá místa - uklidit vytahané ingredience, váhu, bloky s recepty, přístroje a nástroje. Potom už je hračka otřít pracovní plochu a kuchyň je jako vyměněná. Ve fotogalerii vidíte i to, jak velkou parádu udělá sklizení z jídelního stolu.
  • Obývací pokoj - Tam jde především o věci. Stále opakuji, vše na svá místa, nic se nikde nemá povalovat bezprizorně. Složení dek a naklepání polštářků je třešnička na dortu. A sláva! Vidíte, že obývák vypadá hned k světu.
  • Koupelna - Klidně mějte oči v sloup jako puberťáci při moudrém proslovu rodičů, ale věci prostě musí tam, kam patří! Uklidit! Omýt vanu (sprchový kout), umyvadlo a naleštit zrcadlo udělá krásný efekt a budete mít pocit, že se do koupelny chodíte mýt, ne umazat.
  • Ložnice a pokoje - Jistě, zase budu prudit s úklidem ,,povalečů". Další zásadní úkol v těchto místnostech je stlaní. To je naprostý základ uklizené ložnice i dalších pokojů na spaní.

Probojovat se úklidem není tak složité. Proletíte domem, vrátíte věci na místa, vyhodíte vzniklý odpad, občas použijete hadr a houbičku a pohled na domov je hned mnohem hezčí. Na závěr ještě v rychlosti vysajte a vytřete podlahy, ať Vám drobky nekřupou pod nohama. Nešlo nám o generální úklid kartáčkem na zuby, ale o odraz ze dna. Takto se dostanete z úzkých, nebudete se doma cítit příšerně a budete mít mnohem více chuti postupně pořádek dotáhnout do posledního detailu.

Vaše Veronika