Netlačte na pilu!

10.11.2019

Získal nad Vámi nepořádek převahu? Všude se povalují věci, vše je opatlané a zaprášené? Máte toho už dost a chcete se do toho opřít? To je chvályhodné, ale pozor na přepálený start!

Ta spoušť nevznikla přes noc, a proto buďte připraveni, že její likvidace zabere také dost času. Nechtějte vše hned a dokonalé. Tak předejdete riziku nedokončení mise. Dobývejte postupně jednotlivá území a naučte se v nich pořádek i udržet. Někdo zvládne uklidit celou místnost, někdo má sílu na jednu skříňku. Radujte se z každého ukořistěného kousíčku, kochejte se a hýčkejte si ho. Tímto opatrným postupem se dopracujete k vytouženému stavu asi pomaleji, ale spolehlivěji a s větší šancí, že už se k Vám chaos nevrátí.

Existuje hodně návodů, jak na to. Klidně se inspirujte, pokud Vám je nějaký sympatický, ale nezapomínejte, že žádný domov není stejný a vše si přizpůsobte svému stylu a tempu.

Najděte třeba něco, co Vaše nervy drásá nejvíc, a problém vyřešte. Rozčiluje Vás špinavé zrcadlo? Nablýskejte ho! Hned! Uvidíte, jak kolem něj budete procházet s úsměvem a z radosti třeba srovnáte i poličku pod ním. Je Vaším úhlavním nepřítelem zaťapaná podlaha v předsíni? Neváhejte a začněte u ní. Vydrhněte ji a pochvalte se. Třeba Vám to dodá kuráž i na podlahu jinde.

Buďte trpěliví a po malých krůčcích dojdete k vysněnému cíli.

Vaše Veronika


Ve fotogalerii se podívejte, jak jsem se prala se starým domem. Špatnou organizací stěhování vznikl neskutečný chaos a nevydařené financování nás donutilo opravovat pomaleji a často opravdu jen úklidem a stylem DIY.