Nová posila v domácnosti

19.05.2019

Musím se s Vámi podělit o velmi čerstvou zkušenost.

Mám nového pomocníka, díky kterému se mi daří udržovat podlahy v mnohem lepším stavu. Jmenuje se Svatava a patří do živočišného druhu spray mopů.

Abych předešla zbytečným dohadům, rovnou varuji, klasické vytírání mopem nebo hadrem nenahradí. Využívám Svatavu pouze k ničení stop po psích tlapkách a jiných drobných nehodách na jinak čistých podlahách. Za minutu jsou podlahy zase krásné a bez poskvrnky.

Připomínám a zdůrazňuji, že nejzásadnější je důkladné vysátí nebo zametení. Bez toho Vám nepomůže ani mistr světa mezi mopy a budete stále jen rozpatlávat špínu. Svatěnka je schopná sebrat nějaké chlupy i malé drobky, ale nepočítejte s tím, že si poradí s týdenní nadílkou různého smetí.

Je to mnohem pohodlnější alternativa k mému oblíbenému rozprašovači s hadříkem. Už po týdnu používání se nebojím Vám tuto krasavici doporučit. Výběr značky nechám jen a jen na Vás, protože zatím nemám žádné srovnání a po tak krátké době nemůžu zaručit ani bezporuchovost mého modelu.

Do lahvičky jsem si namíchala vodu s malým množstvím univerzálního čistícího prostředku a trochou RinGA. S čističem to opravdu nepřehánějte. Při příliš velké koncentraci by se mohlo stát, že bude podlaha lepkavá.

Používáte už také tento zázrak? Jste též nadšeni? A přetrvává nadšení delší dobu než týden?

Přeji Vám krásné dny plné čistoty a radosti z uklizených domovů.

Vaše Veronika