Nová šance

17.04.2022

Dnes je dokonalý den, kdy dát novou šanci svému domovu. Kdy jindy vzkřísit svoji domácnost, než dnes? Stačí chtít a zítra můžete vítat koledníky v mnohem hezčím prostředí. Chcete svůj domov probudit k novému životu nebo o tom jenom mluvíte a nechce se vám pro to udělat vůbec nic? Chcete? Čtěte dál a nechte se inspirovat. Nechcete? Otočte se na gauči na druhý bok, přepněte program a nefňukejte, že je všude nepořádek.

VZDUCHOVÁ TSUNAMI Jestli i u vás tak nádherně svítí sluníčko, honem toho využijte, otevřete okna a vyvětrejte, co se dá. Pročistíte doma atmosféru víc, než byste čekali. A proberete k životu i sebe.

ZAČNĚTE U SEBE Vytahané tepláky, rozcuchané vlasy a sotva, že jste si vyčistila zuby? Tak to ne! Ježibaba nemůže hezky uklidit.  Krok zpět a udělejte ze sebe člověka. Nemusíte se naparádit jako do divadla, ale zasloužíte si nevypadat jako hastroš. Učesat, trochu vzkřísit obličej. Nemusíte se zrovna líčit, ale vyčistit pleť a použít krém nebolí. Použijte svou oblíbenou vůni, osvěžte dech, oblečte se pohodlně, ale tak, abyste se sama sebe nelekla. Muži se sebepéči samozřejmě taky nevyhnou. Kartáček na zuby, deodorant a čisté triko nebudou na škodu. Zkrocení Rumcajze na obličeji vítáno. A hned je vám líp, viďte? Teď se můžeme pustit do práce.

JINAK Zkuste se odvázat a dělat dnes věci jinak, než jste zvyklí. Začněte tam, kde chcete. Vůbec to nemusí být nejakutnější místo v domě. Ano, já vám povoluji nezačínat tou spouští v kuchyni. Vyměňte vodu ve vázách, dopřejte péči květinám, zkontrolujte, zda jsou všechny dekorace fit. Taková hezká práce vás rozproudí a kuchyň potom zvládnete levou zadní.

BODY ZÁCHRANY Zachraňte viditelná a vytížená místa. Tím, že rychle uvidíte výsledek své práce, dobijete energii a úklid vás bude víc nabíjet než vyčerpávat. Zapojte rodinu a resuscitujte obývací pokoj. Nádobí pryč, haldy oblečení tam taky nepatří. A hračky? Jasně, že si děti rády hrají v obýváku, ale... Jestli mají svůj pokojík, je nutné, aby v obýváku sídlilo hračkářství sedm dní v týdnu, 24 hodin denně? Proč děti co nejdřív nenaučit, že v obýváku můžou mít hračky, se kterými si zrovna hrají a ostatní hezky postupně odnášet do pokojíku. Máte přece děti chytré, to se naučí. Svůj koutek si pak budou udržovat v pořádku snadno. Zbývá otřít stoly, naklepat polštářky a servírovat beránka. Vyčistit a provonět toaletu je otázkou několika minut. Nezapomeňte na kontrolu toaletního papíru a čisté ručníky. Chcete-li, nablýskejte si pro radost i koupelnu, ale to teď není úplně nutné. O stlaní postele se nezmiňuji, to už máte všichni v malíku.

VELKÉ FINÁLE V závěru našeho řádění oživíme podlahy. Stačí vysavač nebo smeták a uvidíte, jak prokouknou. Teď přichází na řadu bod, který v žádném případě nesmíte vynechat! Zastavte se, nadechněte se a rozhlédněte se. Vidíte to? Pobíháte sotva půl hodiny, ale vaše radostná práce je za vámi vidět. Hurá! Proto nebude tak těžké, najít zpět svou kuchyň pod vrstvami nádobí. A že ho teď je! Mazance, beránci, jidáše, sváteční oběd... Ufff! Ale ty dobroty stály za to a se správnou muzikou i výbuch v kuchyni zvládnete.

Gratuluji! Vzkřísili jste svůj domov a vykřesali z něj zase slušné místo k žití. Proto se teď odměňte dle své libosti. Povalováním, sladkou tečkou, procházkou, kávou...

vaše Veronika