Novinky i loučení

30.10.2022

Už nějakou chvíli jsem vám nenapsala o čisticích prostředcích. A přitom se na ně ptáte snad nejčastěji. Čím vyčistit troubu, čím umyvadlo...? Přiznám se, že ke zkoušení nových pomocníků mě motivují právě tyto dotazy, to, že chci své testy sdílet na blogu a často taky něco nového objevím u zákaznic. Sama bych asi zakotvila u Frosche a neexperimentovala. Pravdou taky je, že nepatřím k těm, kteří věří na zázraky. Nastříkáš a setřeš. Tadááá! Hotovo! Takové výkřiky ve mně moc důvěry nevzbuzují. Taky vím, že když není špína opravdu ,,hustá", ve většině případů bych si poradila i s octem a Jarem na celou domácnost. Ale! Přišla jsem na chuť zkoušení nových vůní a ,,metod". Co mě v poslední době oslovilo? 

Tierra Verde

Vyzkoušela jsem hned několik výrobků.

Osvěžovače vzduchu jsou moc příjemné, nedusivé. Při koupi většího balení navíc vychází dost lacino.

Univerzální čistič jsem zkoušela na podlahách u zákaznice. Zase chválím příjemnou vůni. Stačí malé množství a funguje. Nezanechává šmouhy.

Čisticí písek Jsem zvyklá spíš na tekutý písek a asi u něj i zůstanu, ale tomuto písku nemám co vytýkat. Čistí skvěle a výhodou může být, že nepění, a tak se lépe smývá z povrchu.

Mytí v kostce je můj největší letošní experiment. A dopadnul skvěle. Pění přiměřeně, opravdu myje a výborně pere! Nejsem žádná pradlenka, ale prostředků na ruční praní už jsem vyzkoušela hodně a Mytí v kostce je jasným vítězem Paradoxně jsem ho na praní vůbec nezamýšlela, ale vidím, jak krásně mám čistý hadřík, kterým myji koupelnu právě pomocí Kostky. Myla jsem kuchyň i koupelnu a s výsledkem jsem byla spokojená. Jen nečekejte zářivý lesk. Doleštění umyvadla i baterií ale není nijak komplikované, stačí suchý hadřík, Mytí v kostce nezanechává žádný mastný film, který by nablýskání bránil. 

Dezinfekční prostředek s citronovou a levandulovou silicí mi přirostl k srdci ihned díky vůni levandule. Kromě toho i nádherně leští. Lednice a mikrovlnka jen září. Při použití na toaletě mám chuť zvát hosty, aby ,,viděli", jak mám vyvoněno. :-)


FeelEco

Tuto značku jsem objevila díky zákaznici, která jí měla doslova plný dům. 

Vyzkoušela jsem u ní jen Univerzální čistič. Hned mě zaujala krásná vůně, která je pro tuto značku charakteristická a neumím ji úplně popsat. Podlahy byly krásně čisté, bez velké námahy jsem mopem zdolala i všelijaké skvrny.

Domů jsem si postupně donesla další dva výrobky.

Čistič kuchyní, se kterým jsem hravě zvládla běžný úklid své kuchyně. Nezanechává žádný film, ani hory pěny, takže se s ním pracuje bez zbytečného zdržování.

Čistič koupelen musím pochválit za skvělé leštící schopnosti. Když mám chuť si koupelnu provonět, místo Kostky popadnu právě tento čistič jako alternativu k mému milému malinovému Froschi.


Jelen

Jelena známe především díky jeho pracím prostředkům, ale i my uklízečky si u něj přijdeme na své. Mám ráda jejich octový čistič, který už jsem vám představila. Teď jsem objevila Tekutý písek. Vůně levandule byla jasnou volbou. Voní velmi jemně, žádný odér po celém domě. Dosud jsem byla velkou zastánkyní Cifu, který mi už mnohokrát zachránil krk. Po první zkoušce Jelena mám silné tušení, že jeho účinky budou srovnatelné. Připadá mi, že je Jelen možná trochu ,,hrubší". Protože jsem rebel Cif občas používám i na svou akrylátovou vanu. Nezdá se mi, že by tím utrpěla újmu. Ani Jelen ji nepoškrábal. Nechci vás k rebeliím ale nabádat. Pokud použijete ,,písek", vždy je riziko, že citlivé povrchy poškrábete. 

Tesori d'oriente 

Aviváže používám velmi málo. Jen na prádlo, které nedávám do sušičky. Je ale pravda, že bez aviváže mi deky na gaučích opravdu nevoněly. Hezky řečeno. Celoživotně jsem byla tým Lenor s tím, že jsem občas zkusila jinou značku, ale vrátila se zpět. Posledně jsem objevila právě tuto značku a moc si ji chválím. Chci ale jásat nad jiným výrobkem.

Parfém na prádlo bez aviváže. Koupila jsem si ho teď ve čtvrtek a od té doby peru, čenichám a raduji se. 

York

V oblasti houbiček a hadříků skoro neexperimentuji, držím se Viledy jako veš košile. Tentokrát jsem ale zariskovala.

Od této značky jsem si vybrala nejdřív kartáč se ,,škrabkou". Sice je spíš na nádobí, ale mně se báječně hodí na důkladné drhnutí toalet.

A díky nadšení z kartáče jsem vyzkoušela i houbičku. Je skoro tak dobrá jako moje obvyklá Vileda. Skoro. Vileda vydrží přece jen delší dobu. Ale York houbička je designovější. Budu je spravedlivě střídat. 

Ke koupi je také ,,hadřík" z materiálu jako je drsná strana houbičky. Mohu doporučit jako jemnější alternativu k drátěnce.

ROZLUČKA 

Po mnoha letech jsem se letos musela rozloučit s Ringem. Zdražení o víc než 100% jsem už neunesla. Používám ho hodně, hodně taky v práci, takže bych nárůst ceny opravdu pocítila. Co ale teď? Vyzkoušela jsem bílý 10% ocet. S čistým svědomím mohu doporučit jako náhradu Ringa. Používám ho už několik měsíců a rozdíl nevidím. 

Možná jsem vás dnes inspirovala, možná jsem vám usnadnila rozhodování u některých výrobků, po kterých pošilháváte a nechtělo se vám riskovat. A přesně proto novinky a různé značky zkouším. Abych vám mohla doporučit, co funguje a abyste měli možnost vybrat si z více variant.

vaše Veronika