Povalování bez povalečů

19.12.2021

Advent nám profrčel za okny a dnes už zapalujeme poslední svíčku na věncích.  Myslím, že se shodneme, že teď už není vhodná chvíle na zběsilé uklízení.  Trochu vylepšit image domácnosti ale můžete i v posledních dnech a minutách před Vánoci. Od pondělí se spolu pustíme do posledního ladění. Co nás čeká?

Hory! Někteří z vás možná vyrazí ve vánočním čase za sněhem a lyžováním. To je moc fajn a přeji vám samé krásné zážitky. Ale mít doma hory prádla, to asi nechce nikdo z nás. 

PRÁDLO POPRVÉ:  Roznošené oblečení straší všude. Visí na židlích, němí sluhové vypadají taky jako strašáci do zelí. Možná doufáte, že pod stromečkem najdete rotoped, abyste měli kam odkládat... Mám pro vás levnější řešení. Na roznošené oblečení se mi osvědčil prádelní koš. Pokud koš nemáte kam schovat, můžete pořídit hezký kousek, který bude i příjemným doplňkem, Nedoporučuji hermeticky uzavřené plastové boxy. Raději proutí nebo aspoň plast s otvory, ať se k prádlu dostane vzduch. Oblečení nemusíte pracně skládat. Stačí jen lehce, abyste z koše netahali zmuchlané koule.

PRÁDLO PODRUHÉ: Nacházíte doma i kopečky špinavého prádla? To je ale úplně zbytečné kažení domácí pohody. I pes umí donést kus oblečení do koše na prádlo. Vyzkoušeno! Proto se to určitě dokáže naučit i vaše rodina. Jestli neumí prádlo správně třídit, dejte jim k dispozici jeden koš na mix a třídění zbyde na vás. Pořád je to ale lepší než špinavé prádlo po celém domě.

PRÁDLO POTŘETÍ: Dostali jste se až do fáze, kdy je prádlo vyprané, voňavé a suché. Super! Neodkládejte další kroky na jeho cestě do skříní. Ponožky a spodní prádlo můžou poskládat šikovní pomocníci, však jsou i jejich, proč by se nezapojili. Pro zjednodušení boje s ponožkami se mi osvědčilo věšení párů k sobě. Můžu je skládat hned při sundávání ze sušáku. Prádlo, které je potřeba žehlit, skladujte v přiměřeně velkém koši a nenechte si hromadu přerůst přes hlavu. Opět doporučuji prodyšný koš. Co žehlit nemusíte, hned složte a expedujte k majitelům a do skříní.

ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ. Nejsem expert na třídění, nebudu vám radit, jak odpad minimalizovat. Sama na tom pracuji a necítím se být tou pravou, která by měla poučovat. Co by vám ale mohlo pomoci, je včasné vynesení tříděného odpadu. Vzpomeňte si, jak jsou kontejnery po svátcích obvykle plné a předejděte rozčilování. 

ŠTĚDRÝ DEN neslavíme proto, abychom měli žaludeční vředy, vysoký tlak a lítali jak pomatení. Připravujte společnou oslavu pro radost a s radostí. A nezapomeňte se mezi tím vším aspoň chvilku povalovat s cukrovím.

Přeji vám, aby Vánoce u vás dopadly přesně podle vašich představ a  aby vše proběhlo v klidu a s úsměvem.

vaše Veronika