Předvánoční hygge úklid

12.12.2021

Čím více se blíží Vánoce, tím více klidu a pohody je potřeba. Alespoň já to tak po náročném pracovním roce cítím. I úklidem můžete navodit pohodovou atmosféru, i u úklidu můžete mít pohodu. Nevěříte? Zkuste to se mnou.

SVÍČKY jsou skoro synonymem hygge. Dokážou úplná kouzla. V jejich světle jsou krásnější nejen ženy, ale i domovy. První moje doporučení se týká svíček, které nepálíte.  Není mnoho smutnějších pohledů, než na nikdy nezapálenou svíčku zapadlou prachem. Na  jakou lepší příležitost chcete čekat? Vánoce jsou za dveřmi, zima na krku, to je jasný signál k rozsvěcení svíček ve velkém stylu. Druhý smutný pohled jsou svíčky už využité, ale stále ležící na stolech a poličkách. Svíčka bez vosku už mnoho parády nenadělá, rozlučte se s ní, případně skleničku od ní využijte.

ZIMNÍ SPÁNEK není od přírody úplně marný výmysl. Myslím, že jsem v některém z minulých životů byla medvěd, a proto bych zimu s chutí celou prospala. Minimálně proválela v teple postele. A nejkrásnější válení je v čistém a voňavém povlečení. Nenabádám vás převlékat do vánočních vzorů. Sama nic takového neplánuji, ale povlékněte své oblíbené povlečení, ať je vám blaze. A klidně může být s květinovým motivem.

KNÍŽKY k životnímu stylu hygge bez debat patří. Jen si zkontrolujte, jestli hromádka na vašem nočním stolku nehrozí zhroucením a zredukujte ji na oku lahodící minimum. Klidně si udělejte pěkné odpoledne u knihovny. Kochání oblíbenými knihami povoleno, organizace a porovnání vítáno.

ZACHUMLÁNÍ se pod deku a obložení polštářky je skoro stejná slast jako povalování v posteli. A když k tomu ještě praská v krbu! Připravte si relaxační koutek. Vysajte sedačky, vyperte deky a polštářky, hezky je natřepejte a můžete se oddávat lenošení.

DOMÁCÍ LÁZNĚ si můžete vytvořit úplně snadno. Přeleštěte koupelnu. Už dávno víte, že to není žádná věda. Vyměňte ručníky, zapalte svíčku, napusťte vanu, přidejte voňavou pěnu, sůl nebo olej a prohřejte zmrzlé nohy.

Všimli jste si vůbec, že i dnes jsem zadávala úkoly? Skoro ne, viďte? Všechny totiž směřovaly k pohodě a odpočinku. Přijďte si se mnou jednotlivé úkoly užít na sociální sítě. Každý den v týdnu jeden a zase budeme ke kouzelným svátkům o krok blíž.

vaše Veronika