Proměny za hubičku

04.10.2020

Stále propaguji, jak je krásné mít kolem sebe dostatek volného ( a čistého) prostoru. Domov zahlcený věcmi mě děsí už jen při představě. Jenže jsem taky ženská a nějaký pud mi velí zútulňovat domov a taky by rád doplňoval dekorace. Já i moje peněženka se pud snažíme krotit a obelstít. Co mi zatím funguje?

Škatule, hejbejte se! Pud křičí po změnách, peněženka tvrdí, že musíme naplnit nádrž, lednici a psí břicha. Dobře, utrácet za výzdobu se nepůjde. Pořádně se rozhlédnu po domě a za chvíli si svícny a lucerny různě vyměňují místa, nevyužité košíky a krabičky nachází uplatnění a ve váze se objeví kdejaká větev utržená na zahradě. Netrvá dlouho a v hlavě se mi rozhostí klid a spokojenost. Doma to vypadá jinak i bez investic. A nemyslete, umím i velké změny skoro zadarmo. Letos jsem prohodila jídelnu s obývákem, stálo mě to jeden lustr (V akci za 650 ne 690 Korun) a jsem moc spokojená.

Akci škatule často doplní vyhazování. Mívám z něj stejnou radost jako z povedeného nákupu. Znáte to, přinesete si domů nádherně voňavou kytičku levandule a po čase ji úplně přestanete vnímat. Jednoho dne pak objevíte zašedlý a zaprášený pugét bez jiskry a větší radost Vám udělá, když zmizí, než aby s Vámi bydlel dál. Po takové očistě se atmosféra domova krásně osvěží a cítím se jako v novém.

Samozřejmě ani já občas neodolám a nakupuji. Držím se ale zásady, že musím ještě v obchodě vědět, kam novou dekoraci umístím. Ozdob bez funkce ale kupuji minimum. Raději si pořizuji předměty, které k něčemu využiji. Když potřebuji něco praktického, koukám po něčem, co nejen poslouží, ale i potěší svým vzhledem. Proč bych měla při zadělávání těsta koukat na plastovou mísu, když se můžu radovat z krásné porcelánové? I obyčejné pomůcky do domácnosti můžete povýšit na Vaší chloubu a ozdobu domova.

Přiznávám, nejsem dokonale důsledná a střídmá ve všem. Poslední dobou jsem se zamilovala do pokojových rostlin a ty mi přibývají malinko rychleji, než bych si představovala.

Také se ve Vás občas pere spořivý minimalista s ženskou touhou po krášlení hnízdečka?

Vaše Veronika