První narozeniny

31.05.2020

Dovolte mi, abych dnes byla nostalgická, radostná a přehnaně pozitivní. 4. června totiž oslavím rok na volné noze. Z podnikatelského mimina se stává batole. Trochu méně vykulené ze všeho okolo, o to víc zvědavé a odhodlané se vrhat do nových dobrodružství. Co všechno se díky mému živnostenskému listu změnilo?

  • V první řadě dělám opravdu to, co miluji. Každý den se do práce těším!
  • I když jsme vše plánovali a zvažovali hodně důkladně, především z hlediska financí, některé věci jsme dokonale nedomysleli a o překvapení nebyla nouze. Patří k nim i fyzická náročnost mojí práce. Samozřejmě jsem věděla, že jdu pracovat rukama, ale v začátcích jsem bývala večer úplně na odpis :-) Kromě viditelné úklidové práce totiž taky neustále stěhuji svoji výbavu z domu do auta, z auta k zákazníkům a zpět do auta a domů... Teprve nedávno jsem zkusila svoje bedny (s vysavačem, kbelíky, hadříky, svačinou, čističi, atd.) zvážit a 24 kilo mě dost zaskočilo. Už se nedivím, že mi jsou trička těsná v ramenou.
  • Asi každý, kdo jde pracovat sám na sebe, se těší, že se stane vlastním pánem (šéfem) a věřím, že je také rychle vyveden z omylu. Získala jsem tolik nových šéfů, kterým ale říkám zákazníci. Jejich požadavky plním s radostí a baví mě, že nejsou všude stejné. Mohlo by se zdát, že se ze mě časem stane uklízecí robot a možná se budu i nudit. Mám ale kliku! Není to tak a ke každému domovu stále přistupuji individuálně. Úklid je mnohem pestřejší zaměstnání, než jsem čekala.
  • 100% zodpovědnost. Tento bod zní skoro děsivě, ale já jsem se ho nezalekla. Naopak! Jsem ráda, že se musím (můžu) spoléhat jen sama na sebe. Nikdo za mě práci (ani chyby) neudělá, nestanoví její cenu, nezorganizuje diář, což bývá docela oříšek. Nikdo mi ani nevybuduje pověst. Naprosto  mi to vyhovuje a začínám sama sobě věřit víc a víc.
  • Neustálý průvan (až vichřice) v hlavě. Další z omylů byl, když jsem očekávala, že změna bude jedna. Pustím se do podnikání a za pár měsíců si všechno sedne a nastane pravidelnost, rutina, klidná hladina. Ani náhodou! Změny jsou na denním pořádku, požadavky zákazníků mě posouvají dál a inspirují k vymýšlení spousty novinek a vylepšení. Nikdy se nenudím a věřím, že ani všichni ti, pro které pracuji, nejsou otrávení. A patříte mezi ně i Vy, kdo právě čtete dnešní chvalozpěvy, moje milé kurzistky a všichni kamarádi, známí i neznámí, kteří se ptají, co vlastně dělám a jak.

Vám všem díky za první rok, kdy jsem skutečně šťastná ve své práci.

Vaše Veronika