První ohlédnutí

31.10.2021

Vím, že nás čekají ještě dva měsíce roku 2021, ale vždycky jsem všechny písemky odevzdávala první, a tak už začínám i s hodnocením letošního roku. Nudný nebyl! Z krásného diáře od kamarádky jsem si vytvořila takový svůj deník, kam si zapisuji nejdůležitější body dne ze třech oblastí. Práce, psi a já. Pojďte se mnou do nich nahlédnout.

PRÁCE Zkušení podnikatelé, kdy vyjdu z úžasu? Mám pocit, že neustále civím s otevřenou pusou a moje práce si žije vlastním životem. Krásným! Bavit mě rozhodně nepřestává, i když občas najdu dno svých energetických zásob. Hrdě hlásím, že mám PLNO! Chápete? Jsem uklízečka na plný úvazek a asi mi to nejde úplně špatně, protože se mi stále ozývají další zájemci, kterým musím říkat ne. To je pro mě vždy těžké, ale diář je neoblomný. Letos už od srpna hledám termíny do konce roku velmi těžko. Aktuálně už do Vánoc nevidím žádné volné místo. Ani na dvě okna, promiňte. A selský rozum mi našeptává, ať neslibuji nic dalšího ani na příští rok. Jsem obrovsky vděčná všem svým zákazníkům. DĚKUJI!!

Ani ve své ,,virtuální práci" nespím. Letošní rok jsem strávila s úžasnými předplatitelkami mých facebookových kurzů. Mnoho mě naučily a  doufám, že jejich domácnosti naopak pocítily můj vliv. Cítím, že jsem nezískala ,,jen zákaznice", ale i skvělé kamarádky, zdroje inspirace a motivace. DĚKUJI a už chystám kurzy a předplatitelský program na příští rok.

PSI jsou neodmyslitelná kapitola každého mého dne. Arnošt se raduje, že už se nemusí tak namáhat výcvikem. Nikdy ho nebavil, ale já jsem cvičit chtěla. Myslím, že jsem z něj vydolovala maximum a teď si užívá zasloužený odpočinek. Z běhání a procházek se ale tak snadno nevyvlíkne! Začátky výcviku s Joplin ovlivnila pandemie. Joplin je ale srdcařka, na plac se těší, cvičení ji baví a učí se rychle. I přesto jsem si na rok 2021 nestanovila žádné cíle a měla jsem v plánu poklidně trénovat a nikam se nehrnout. Kolegové z týmu ZKO Hronov ale měli jiný názor, a tak jsem se ocitla na soupisce dnešních zkoušek. FANFÁRY! Složily jsme zkoušku ZZO! Všem moc děkuji za pomoc a rady při výcviku a důvěru. Sama bych do toho nešla. Sice je to úplně základní zkouška, ale každý jednou začínal a já jsem si díky ní ověřila, že Joplin bude pracovat i v ,,atmosféře stresu". Měla by na plný počet bodů, ale blond nervózní psovod holt bez chybičky nebyl, a tak jsme získaly ,,jen" 55 bodů ze 60. Za nevysvětlitelných okolností jsme se ocitly i na soupisce na listopad. Držte nám pěsti.

 rok 2021 považuji za náročný, naplněný a POUČNÝ. Musela jsem se naučit mnoho. Hlavně to, že opravdu nejsem nevyčerpatelná a musím i odpočívat. Že by už předsevzetí? Byla jsem zvyklá, že frčím na 110% a jde to. Práce, běhání, domácnost. Vždyť je to brnkačka. Asi jsem trochu nepočítala s tím, že už nesedím v kanceláři a roky mi taky neubývají. Několikrát jsem prostě padla a nezbylo nic jiného, než opravdu vypnout. Přestat běhat zarputile odmítám, ale smířila jsem se s mnohem menšími porcemi kilometrů. Díky kurzům a zkušenostem se mi naštěstí daří udržovat vlastní domácnost v lati. Nepořádek a špína doma by mi braly spoustu radosti a sil. Beru si ponaučení a budu se snažit příští rok nepadat na pusu a dopřávat si odpočinek včas.

vaše Veronika