Retro

24.11.2019

Také se Vám každou chvíli stane, že výrobek, který jste tak rádi používali, přestanou vyrábět? Já bývám nahraná a naštvaná každou chvíli. Pojďme se dnes podívat na retro čistící prostředky, které ale stále žijí.

  • Iron - naprostá klasika! Nyní je k sehnání i s rozprašovačem, ale nostalgii ve mně vzbuzuje pouze klasická lahvička. Myslím, že velmi brzo převálcuje populární Clin, kde už ve složení chybí alkohol, jehož role je v leštění skla poměrně důležitá. Je pravda, že pohled na zanedbaného muže pijícího modrý obsah lahve se mi do paměti vryl nesmazatelně.
  • Jar - ač jsem zkusila ledacos, ke starému, dobrému Jaru se věrně vracím. Zvykla jsem si teď používat verzi professional, která je ještě silnější a cenově výhodnější. Používám i tablety do myčky a neměnila bych.
  • Toro - nic nevydrhne nerezové nádobí a dřez lépe. Navíc nečpí kysele jako většina speciálních čističů na nerez.
  • Bistrol - tento prostředek jsem sama nevyzkoušela, a přece mě přivedl k nápadu na tento článek. Kamarádka potřebovala oživit PVC podlahu a s důvěrou se na mě obrátila. Nemohla jsem ji zklamat a po konzultaci se služebně starší kolegyní v drogerii jsem dodala právě Bistrol. Zabodoval!
  • Real Klasik - ten pro svou levandulovou vůni nesmí chybět! Jediné, co mi na něm trochu vadí je komplikovanější smývání než u jiných tekutých písků. Nedávno dostal novou lahvičku, takže už nevyhlížejte modrou, ale bílou. Moc nadšená z této změny nejsem, obsah naštěstí zůstal v původní kvalitě.
  • Diava - její ,,vůni" mám pod kůží od puberty. Každou středu jsem měla za úkol vyleštit doma nábytek. Jako pomocník mi sloužila právě Diava. Ta mastná červeň mě fascinovala a do mých dospělých domovů nikdy nesměla. Jako olej na tabuli se ale osvědčila výborně.

A na jaké čistící retro rádi vzpomínáte Vy? Máte také nějaký letitý a nenahraditelný prostředek?

Vaše Veronika