Rychlá proměna koupelny

13.02.2020

Už nějakou dobu jsem dumala, jak vylepšit naši koupelnu. Týden koupelen, který jsem uspořádala na sociálních sítích mě tak povzbudil, že jsem už dál nic neodkládala a proměna včera zdárně proběhla. Nešlo o žádnou rekonstrukci. Se základem jsem velmi spokojená. Jednoduchost a přírodní barvy jsou moje. Tak jak je, jsem si koupelnu vymyslela sama a požádala o grafický návrh a propočet materiálu. Paní z koupelnového studia mi obratem volala, že jsem nezadala žádné listely, mozaiky, ozdobné prvky a že to spolu můžeme hned napravit. Nenapravily jsme nic, šokovanou odbornici jsem nechala zpracovat přesně to, co jsem zadala a přesně to také vzniklo. Oživení a změny můžu vymýšlet právě drobnými zásahy, ne stavebními úpravami.

A na to včera došlo. Vedle umyvadla jsem potřebovala prostor na kosmetiku, fén, žehličku na vlasy, parfémy... Velikostí mi dostačoval regálek na kolečkách, ale i když jsem v něm měla vše srovnané, ani trochu nelahodil mému oku. To plastové cosi mi vadilo! A jak nespokojenost rostla, vadilo mi toho víc a víc. Skříňka pod umyvadlem taky nevypadala jako z katalogu, i když v ní nebylo nic nepoužívaného, prošlého nebo zbytečného. V závěru mi po pár fotkách začaly vadit i lahvičky na vaně. Vzpomněla jsem si na Marii Kondo, která má kosmetiku mimo vanu a jak mi to připadalo po prvním přečtení divné. Najednou jsem po prázdné vaně zatoužila. Obávala jsem se ale nesouhlasu manžela, tak jsem vymyslela, že by se lahvičky mohly ukrýt alespoň do košíků nebo bedýnek. Nápad se setkal se souhlasem, a tak jsem mohla vyrazit na lov!

Díky mojí úchvatné sestře se podařilo! Vše jsem sehnala a ani finančně nevykrvácela. Po příjezdu domů jsem se pustila do díla. Všechno jsem přerovnala asi pětkrát! Nakonec na vaně nejsou ani bedýnky, shodli jsme se, že tam by opravdu trpěly. Zkusíme tedy, jestli si zvykneme každý večer připravit vše na vanu a zase to po sobě uklidit. Do bedýnek, kam patří ,,mokré" věci jsem dočasně dala igelity, aby se nepoškodily vlhkostí. Světlé bedýnky, původně určené na vanu, jsem hbitě využila ve skříňce pod umyvadlem, která se mi díky nim také zamlouvá víc.

Proměna nás zastihla ve fázi po nákupu, takže je vše neobvykle plné, ale brzo spoustu věcí spotřebujeme a prostor se uvolní.

Jak se Vám moje zlepšování líbí?