Rychlík číslo 2019

15.12.2019

Jsem v šoku, jakou rychlostí utekl rok 2019! Nevím, s jakou společností jsem cestovala, ale rozhodně nemůžu naříkat na výluky a prodlevy. Jak jsem tímto rokem profrčela?

1. stanice - Loučení Opustila jsem teplou kancelářskou židli se stabilní výplatou a hodným šéfem. Po třech letech jsem si byla jistá, že si s průsvitnými plasty rozumět nezačnu. Pergoly, světlíky, stříšky a světlíky mi k srdci nepřirostly.  Rozhodla jsem se, že mladší už nebudu, tak kdy jindy se postavit na vlastní nohy?!

2. stanice - Pátrání Co tedy dál? K úklidu mě to táhlo už dlouhou dobu. Pořád jsem se ale strachovala, že se neuživím, že o mě nikdo nebude stát. Proto jsem s velkým vděkem přijala nabídku částečného úvazku v drogerii. Ideální zábava pro mě. Nemusím být v práci celé dny, drogerii mám ráda a být hned u zdroje a mít možnost vyzkoušet všechny novinky ještě žhavé, to je sen! Navíc jsem v této drogerii už v minulosti pracovala a s vedoucími jsme si skvěle rozuměli.

3. stanice - Zlomová Všechno do sebe zapadlo a přišel ten pravý čas. Vypravila jsem se pro vlastní sen, vlastní živnostenský list. Měla jsem kliku na výjimečně empatického a vstřícného úředníka, který mě v mých úmyslech podpořil. Dokonce mě i pochválil, že mám vše opravdu promyšlené a věří, že takhle to bude fungovat. Měl pravdu, kombinace drogerie a úklidů mě naplňuje a ani hypotéka nekručí hlady. Celé léto jsem spravedlivě poletovala mezi oběma pracemi. Krácení úvazku v drogerii se ale nemilosrdně blížilo. Sezóna netrvá věčně. Přiznávám, strašilo mě, co přijde potom ...

4. stanice - Nezastavujeme (máme zpoždění) Zlé sny se nevyplnily! Nezůstala jsem sedět doma! Nastala sezóna mytí oken! A jaká! Nevěděla jsem, kde mi hlava stojí! K tomu i noví zákazníci a já jsem poletovala ještě víc než v létě. A poletovat budu ještě do 23. prosince.

5. stanice - Nádech Dovolím si chvilku odpočinku, ale už teď s nadějí vyhlížím, co přinese rok 2020! Letos jsem si splnila svůj pracovní sen. Chodím do práce s radostí, těším se každý den. Vymýšlím, co nového a lepšího ještě můžu svým zákazníkům poskytnout a nápady přicházejí. Věřím, že se v tom divokém světě podnikání úplně neztratím.

Držte mi pěstí, ať můj rychlík nevykolejí.

Vaše Veronika