S kůží na trh

06.01.2019

Považuji za slušnost, abych se Vám představila. A jak jinak, než z mé uklízecí stránky.

Pojďte se mnou nahlédnout pod pokličku mých úklidových hrnků, hrnců a hrnečků...

V největším hrnci je ukryta duše celého našeho domova, základní pravidlo pořádku. Každý jsme to heslo slyšeli už stokrát, ale ono opravdu platí. Každá věc musí mít své místo a věci na svá místa po použití vracíme. VŽDY! Začíná to už u nákupů. Než něco koupím, musím vědět, kam to bude patřit. S tím souvisí i péče o vše, co vlastníme. Pokud nejsme schopni se o své věci starat, máme jich prostě moc a to už zavání nepořádkem. U téhle zásady mám jednu podivínskou libůstku. Rovnám koření ve skříňce podle abecedy. Fakt! Je to sice divné, ale v praxi fajn. Vím, kde co hledat a zároveň si procvičím abecedu.

Další hrnek obsahuje duši s názvem rutiny. Kdo zná úklidový systém Fly lady, už tuší, oč kráčí. Jsou to drobné činnosti, které člověk časem dělá automaticky a bezbolestně.

Já se denně držím těchto:

  • Než ráno opustím dům, ustelu. Maličkost, ale ložnice s ustlanou postelí vypadá mnohem spořádaněji, než její rozválená kolegyně.
  • Po večeři uklidím kuchyň tak, aby dřez byl prázdný, čistý a suchý. Na lince zůstává pouze to, co tam patří. Snažím se, aby toho bylo minimum, plocha se lépe otírá, když na ní není spousta  ,,nezbytností".
  • Na úplný závěr dne omyju vanu, umyvadlo a vyleštím vodovodní baterie. Koupelna pak vypadá luxusně! Pokud jste v tom důslední, je to záležitost pár minut a uspoříte za různé extra, super a ultra účinné čističe.

V těchto pár bodech jsem Vám představila duši našeho uklizeného domova, prostý a jednoduchý základ. Denně Vás bude stát zhruba ,,akademickou čtvrthodinku". Mytí nádobí možná o chlup víc, ale ta pohoda, když Vás nečeká dva dny přischlý hrnec, stojí za to.

Zkuste to a napište mi na mém facebooku, jak Vám tyto rutiny fungují.

Za odměnu Vám prozradím pár triků, jak si je usnadňuji a co naleští vodovodní baterie nejlépe. Tajemství, jak je při prvním pokusu o lesk zbavit otravného vodního kamene, je chronicky známý zábal z octa nebo octového čističe.

Přeji Vám krásné zimní dny a uklízejte s grácií.

Vaše Veronika