Sladké tečky

21.06.2020

Kariéru paní na uklízení buduji zatím krátce, ale už jsem stihla objevit pár drobností, které jsou pro mě třešničkou na dortu a pro zákazníky, doufám, radostí.

Už jsem mnohokrát psala, že svou práci dělám vždy nejlépe, jak dovedu. Zhostím se domluvených úkolů a ve stanoveném čase pro jejich splnění dělám maximum. Myslím, že tento přístup by měl být samozřejmostí.

Protože mám uklízení i svoje zákazníky moc ráda, snažím se k základním ,,povinnostem" přidávat i malá vylepšení pro radost svou i ,,domácích".

Na co jsem zatím přišla a co zákazníci oceňují?

Čekala jsem, že budu slýchat slova chvály ohledně čistých podlah, vydrhnutých koupelen a poliček bez smítka prachu, proto mě překvapilo, jak často získávám kladné body bez vlastního přičinění. Nenapadlo mě, jak moc člověk vnímá nosem! Tolikrát už jsem slyšela skoro výkřiky nadšení z vůně, která po mně zůstává! A to nemám žádný kouzelný sprej. Nemám žádný sprej, kterým bych na závěr stříkla a tradáá, sice jsem uklidila halabala, ale voní jim to tady. Používám nejčastěji čistící prostředky, které jsou v dané domácnosti k dispozici. Pokud zákazníkům i nakupuji nebo si ode mě nechávají radit, snažím se jim trefit do vkusu. Docela jednoduché je to u mužů, tam vedou citrusy.

Na detailech mi záleží. Umyju vanu, umyvadlo, sprchový kout... Tím by mohl být úkol splněn, ale kde je radost a pocit, že tohle dělal opravdu profík? Chybí tomu šmrnc a lesk! Proto nezapomínám vyleštit zrcadla a baterie. Za malou chvilku práce velký efekt! Umyvadla utírám do sucha, aby se jen blýskala a nebyly na nich kapky.

V kuchyni je to podobné. Kromě omytí to chce zářivou tečku. Ideální příležitost pro krásně naleštěný dřez!

To jsou malá překvapení ode mě. A co překvapuje mě?

Myslela jsem si, že nejvíc budu trpět v domácnostech, kde na úklid opravdu nemají čas a nechají vše na mně. Vůbec! Tam je výsledek mojí práce na první pohled vidět. Hlavu mám nejvíc zavařenou tam, kde panuje řád a pořádek. Tam hledám drobnosti a detaily a dělám čisté ještě čistějším :-)

I pestrost mojí práce je milým překvapením. Nikde to není stejné a každý má o úklidu své představy a má jiná přání, která tak ráda plním. Moje motto ale platí všude. Uklízím tak, abych se pod svou práci nemusela stydět podepsat.

Vaše Veronika