Souboj octových čističů

10.03.2019

Jak jsem předeslala před týdnem, mám pro Vás rozřešení velké octové bitvy.

Porovnávala jsem octový čistič od Jelena a od Tierra Verde. Byl to lítý boj, ze kterého nakonec vítěz vzešel, ale dost těsně.

Pojďme se na to podívat v bodech:

  • Cena:  Jelen - po přepočtu na množství 750 ml vyšel na 105,- Kč. K dostání je v balení 500 ml a koupila jsem ho za 70,- Kč. Tierra Verde za 190,- Kč 750 ml.
  • Vůně: Pro mě těžká kategorie. Já ráda sílu prostředku i cítím. Proto mě zaskočilo, že Tierra Verde prakticky není octem cítit. To Jelen moje očekávání nezklamal a na toaletě jsem si i otevřela okno. Pro většinu asi tedy bod pro Tierra Verde.
  • Nanášení: Oba prostředky jsou v mém oblíbeném rozprašovači. Tierra Verde fungoval o chlup líp, ale není to úplně objektivní, protože byl plný a Jelena bylo v lahvičce už dost málo.
  • Čištění: V testu na kuchyňské lince, kde mám tmavou desku a v rohu za dřezem se rád tvoří vodní kámen, obstáli oba borci shodně. Kámen zmizel. Dřez byl též čistý. Po Tierra Verde se ale více lesknul kovový špunt. Potom jsem soupeře otestovala na obkladech na wc. Každý získal svou místnůstku. Obklady i dlažba totožné, doba posledního mytí též. Oba opět zvládli svou práci výborně.Bylo čisto a obklady i dlažba získaly mírný lesk. O malinko víc se mi líbil výsledek po Tierra Verde, který se díky tomu stává vítězem testu.

K používání Vám ale s čistým svědomím doporučím oba čističe. Můžete se rozhodnout podle ceny nebo vůně. Pokud Vám octové aroma vadí, sáhněte po Tierra Verde. Pro mě je Jelen dostupnější, koupím ho v mé oblíbené drogerii. U Jelene se mi líbí i originálně a nápaditě řešená lahvička ve tvaru kostky mýdla. Tierra Verde si zase příležitostně koupím, až ho někde potkám.

Netvařte se kysele a uklízejte s chutí!

Vaše Veronika