Stop podzimním splínům!

27.10.2019

Také patříte spíš k zimomřivým typům jako já? Nejpozději v říjnu nasadím podvlíkačky a do května z nich nevylezu. Jak si nepříjemné období ulehčit a trochu rozveselit? Jasně, že úklidem a zušlechťováním domova.

  • Proti proudu! Pokud podzim a zimu nesnášíte, nenuťte se do sezónních dekorací. Ani vychechtané dýně a třpytivé vločky Vám náladu nevylepší. Spíš Vám budou stále připomínat to, co se odehrává venku. Dekorace zvolte neutrální a hlavně takové, které máte rádi. Buďte spíše minimalisté a nechte prostor volný a vzdušný. Doporučuji svíčky. Hodně svíček.
  • Udělejte průvan. Já vím, je to hnusné, pouštět si domů zimu. Ale čerstvý vzduch Vám udělá dobře. Nebudete tolik unavení, nebude Vás bolet hlava. Stačí chvilka důkladného vyvětrání a celý dům je osvěžený. Včetně Vás.
  • Rozhýbejte se! Venkovním aktivitám toto období moc nepřeje, a tak máte příležitost trochu zatřást kostlivci doma. Žádné mrznutí na oknech, buďte pěkně v teple. Krásně srovnané skříně, vycíděná kuchyň a nablýskaná koupelna jsou výzvy, které zaberou pěknou část chmurných měsíců a Vám zlepší náladu. Jako bonus se prací zahřejete.
  • Máte doma uklizeno? Tak se za to odměňte. Užívejte si svého útulného doupěte, čtěte, sledujte filmy a dopřejte si dobrou kávu nebo čaj. V létě je na lenošení mnohem méně času.

A jak bojujete s chmurami Vy?

Vaše Veronika