Sváteční uklízení

09.07.2023

Uklízím ráda. Věděli jste to? Ale i já někdy potřebuji povzbuzující prostředky. Někdy si chci zase uklízení užít výjimečně a svátečně. Jak na to, aby uklízení nebyla jen nuda a stále stejný stereotyp?

Začněte u sebe! Svěží, upravená a voňavá budete pobíhat s hadříkem mnohem veseleji. Není potřeba se na gruntování chystat jako na ples, ale zkuste nejdřív upravit sebe. Uvidíte, jak se do práce pustíte s jinou vervou. Večerní róba by asi nebyla úplně praktická. Bohatě postačí, když se zbavíte flekatého trika. Posledních pár let mám v oblibě delší trička nebo domácí šaty. Velmi mile skrývají zadek. V létě často chodím jen v těch šatech, v zimě přidám legíny. Hřeben je dobrý pomocník. I obyčejný culík může být upravený. Chcete-li, klidně se sama pro sebe naličte. Já poslední dobou dělám opak. Vyčistím a hydratuji pleť a cítím se skoro jako po sprše. Nezapomeňte si vonět! Vřele doporučuji lehčí vůně, které vás nabijí chutí a energií do uklízení.

Výbava Když sváteční úklid, tak sváteční vybavení. Není váš hadřík už sepraný, děravý a zašlý? Krásným a měkkým hadříkem se bude všechna špína i prach utírat hned radostněji. Houbička na nádobí by taky zasloužila obměnit? V den svátečního úklidu je ideální čas! Pokud používáte na většinu povrchů obvykle univerzální prostředek, při načančaném úklidu se chopte speciálů. Dopřejte péči dřevu, koupelnu vydrhněte vaším oblíbeným prostředkem a vybírejte si vůně na míru. Podle aktuální chuti. Jak mít k dispozici celou škálu vůní, ale neskladovat spousty lahví čističů? Vyřešila jsem to esenciálními oleji. Do kbelíku dám Frosch Neutral a pár kapek oleje. Vůně může být pokaždé jiná. Nebo si můžete provonět celý dům svíčkou nebo aroma lampou. Také s vůní podle chuti. 

Více odměn, více chvály! Extra úklid neznamená extra dřinu! Naopak! Sváteční úklid má být koncert, požitek! Proto si ho vylepšujte, jak jen je možné. Za splněný úkol čtvereček čokolády. Místo obyčejné vody dobrý ledový čaj. Nezapomínejte ani na odpočinek. Při malé pauze naberete síly a budete uklízet zase jako nová.

V dobré společnosti Ani při uklízení nemusíte být sama! Do sluchátek si můžete pozvat kapelu, sólisty, celý orchestr. Podcasty a audioknihy jsou taky skvělí pomocníci. K ,,hodobóžovému" úklidu si dopřejte cokoli. Já si na extra úklidy někdy šetřím čerstvé epizody svých oblíbených podcastů. A protože je chci slyšet co nejdřív, ,,dokopu" se k úklidu rychle. Nebo si pořídím novou audioknihu a pouštím si ji vždycky jen k větším (týdenním) úklidům. O to víc se na uklízení těším.

Chce to změnu? Schovejte peněženku i všechny karty. Zapojte kreativitu. Změny jdou i bez nakupování. Můžete různě přemístit dekorace. Při té příležitosti je zbavte prachu. Vyměňte ubrusy a povlaky na polštářcích. Konečně se zbavte něčeho, co vás rozčiluje a nelíbí se vám. Vyměňte fotky v rámečcích. Přeorganizujte šuplíky. Pak se jimi budete chodit kochat. Ustelte postel jiným způsobem. Vidíte, možností je spousta a vůbec nemusíte utrácet. Stěhování květin vám nemůžu doporučit, prý to nemají v lásce, ale já ty svoje přemisťuji dost často. Asi jsou už zvyklé a statečně přežívají.

Kochání! Tuhle zásadní část exkluzivního úklidu nesmíte vynechat! Pobíhaly jste po domě jako víly, usmívaly se a plnily si své uklízecí sny. Ano, přesně tak já úklid beru. Než se do něj pustím, vysním si čistý, naleštěný, urovnaný a voňavý výsledek. Teď je čas zastavit se a prohlédnout si výsledek své práce. Je to radost, viďte? Když se na úklid správně navnadíte a připravíte, výsledky bývají dechberoucí. Uděláte mi velkou radost, když se se mnou o své úspěchy podělíte. Můžete mi posílat fotky a videa nebo mě na nich označit. Na Instagramu i Facebooku mě najdete jako Uklízejte s grácií.

Ať je pro vás úklid vždy příjemnou záležitostí.

vaše Veronika