Světlušky

18.04.2021

Začnu dnes trochu oklikou a tajemně. Představte si tmu jako v pytli. Máte? A teď v ní rozsviťte jednu malou svíčku. To je ale rozdíl, že? A co teprve, když bude svíček 5, 10, 20... Pár malinkých světýlek dokáže prozářit jakoukoli temnotu. Souvisí to s uklízením? Jasně! Tma je nepořádek. Klidně i velký a černočerný nepořádek. A každá malá úklidová akce je jako malá světluška, která ve tmě zazáří a hned je veseleji. Opravdu není nutné, abyste z úplné tmy (nepořádku) okamžitě rozsvítili obrovský lustr. Stačí postupně zapalovat  malé svíčky a světlo přijde. Malá světýlka můžete používat, i když máte výpadek proudu a najednou nemáte na úklid tolik času jako obvykle. Nevzdávejte se a neodkládejte vše na lepší časy, blikejte i v těch horších, aby vám tma nevlezla všude.

Jaké světlušky můžete použít, když vám doma hrozí úplné zatmění? Tady je pár mých osvědčených tipů:

  1. Dřez může být opravdu skvělým zdrojem a základem pro pořádek. Nemusíte hned drhnout celou kuchyň, začněte od dřezu, který se stane světlým bodem celé kuchyně a postupně bude přitahovat další a další plamínky. V čistém dřezu bude hračka omýt nádobí, protože vám nebude překážet žádné nahromaděné, které byste museli vyklízet. Když pro vás bude mytí nádobí jednoduché, zmizí z pracovní plochy rychlostí blesku a najednou bude snadnější otřít celou plochu. Vidíte, jak se ty světlušky lákají jedna ke druhé?
  2. Boty. Tahle světýlka umí ovládat už i malé děti. Po návratu z procházky srovnat boty hezky tam, kam patří a v předsíni nemusíte řešit ošklivý chaos.
  3. Postel je pořádný kus nábytku, a proto může být osvětlením pro celou vaši ložnici. Rozhrabaná ale moc nezazáří. Nemusíte vymýšlet složité kreace, spoustu parády nadělá, když peřiny a polštáře pěkně naklepete a porovnáte.
  4. Obývák. Nenechte se mýlit, světlem v obýváku není ,,bedna", ale místo, kde můžete hodit nohy nahoru a vydechnout si. Váš gauč! Proto ho udržujte ve stavu, kdy si na něm můžete pohovět. Žádné hory prádla a nepořádku na něj nepatří.
  5. Dobrou chuť! Je krásné, zapálit si k jídlu svíčku a udělat i ze všední večeře milou událost. Nejdřív ale na stole musíte mít místo nejen na svíčku, ale i na vaši porci :-)  Já mám stůl pro sichr uklizený vždy hned po jídle. Co kdyby náhodou přišel nečekaný zákusek? Musím pro něj mít připravený prostor! 
  6. Moje nejmilejší! Ano, dostáváme se do koupelny, kde na vás může smutně koukat umyvadlo zapatlané mýdlem nebo pastou na zuby. Za pár minut ale může zářit jako nejkrásnější svícen na zámku. Tohle osvětlení si nenechám vzít. Je pro mě důvodem k úsměvu vždycky, když přijdu do koupelny.

Vůbec to nejsou těžké úkoly, viďte? Myslíte, že vás takové drobnosti nemůžou spasit? A zkusili jste to? Přidat jednu maličkost ke druhé a za chvilku se rýsuje uklizený domov. Pokud se sami nedokážete odhodlat, nevíte kde začít nebo nemáte čas vymýšlet strategii, přidejte se ke kurzu Stokrát nic a zdolejte tmu (a nepořádek) společně se mnou. Více informací o kurzu najdete ZDE.

Vaše Veronika