Tipy pro nenapravitelné křečky

03.05.2020

Často si postesknete, že Vám vyhazování (zbavování se věcí) nejde. Bojíte se, že přijde ono ,,kdyby náhodou". V současné situaci dokonce i na některá ,,kdyby náhodou"  došlo a najednou se hodil kdejaký kousek látky. O to víc se Vám nechce nic likvidovat, že?

I přesto lze trochu odlehčit domácnosti a umravnit zásoby na horší časy. Zkuste využít některé z mých dnešních tipů a uvidíte, jak se Vám bude doma volněji dýchat.

  1. Stop nákupům! Naučte se odolávat různým lákadlům. I já často zatoužím po něčem krásném, když to zahlédnu vystavené v obchodě nebo na povedené fotce e-shopu. Většinou ale z nákupu sejde, protože si uvědomím, že ten krásný kousek nemám jak využít. Svetřík může být seberozkošnější, ale k čemu Vám bude, když nenajdete příležitost k jeho nošení? Každou chvíli slintám nad dekoracemi do bytu, obvykle ale zjistím, že pro ně buď nemám vhodné místo, nebo se k nám domů ani nehodí.
  2. Úložné systémy. Nebudu si hned protiřečit a nabádat Vás k nákupu vychytávek pro organizaci domácnosti. Naopak! Zabijte dvě mouchy jednou ranou a k ukládání využijte to, co už máte. Já mám mírné tendence syslit nejrůznější krabice a krabičky. Nejdu tím příkladem a je to trochu zlozvyk. Někdy má ale přemnožení krabic překvapivé následky. Když už nevím, kam bych další (strašně šikovnou) krabici dala, bouchnou ve mně saze a škatulata se dají do pohybu. Musím krabice buď využít, nebo vyhodit. Díky hledání funkce pro krabice obvykle uklidím půlku domu. Teprve když najdu ideální velikost a tvar krabic, začínám pokukovat po krabici, košíku nebo boxu, který by sloužil stejně dobře, ale byl i pěkný.
  3. Kontrola stavu. Když si nemůžete pomoci a opravdu se neumíte ničeho zbavit, má to jednu nevýhodu. Je potřeba se o věci starat a pravidelně kontrolovat, jestli jsou v dobré kondici. Může to být docela fuška.
  4. Pomalý odliv. Nejsem vědma, nevidím velký špatný ani velký dobrý, ale tipuji, že pokud se pustíte do rovnání a organizace svých pokladů, přece jenom něco Váš domov nakonec opustí. A nemusíte hned vyhazovat. Často se stává, že předmět, který jste Vy už roky nepoužili, udělá velkou radost někomu dalšímu.

Jak jste na tom Vy? Umíte se loučit s věcmi?

Vaše Veronika